logo

11 Ocak 2015

KILIÇDAROĞLU HOLLANDE’A MEKTUP GÖNDERDİ

Fransız polisi, Paris’teki Charlie Hebdo adlı mizah dergisine silahlı saldırı düzenleyen ve 12 kişiyi öldüren Kuvayşi Kardeşler’i ölü olarak ele geçirdi. Aynı anda Paris’in doğusunda bulunan bir markette yaşanan rehine krizi de polisin düzenlediği operasyonla sona erdi. Market saldırganı öldürüldü.

Yaşanan olaylar sonrası Türkiye ve dünyadan Fransa’ya gelen destek mesajları devam ediyor. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande’a bir mektup gönderdi.

“FRANSA’NIN YANINDAYIZ”

Tüm insanlığın acısını yürekten paylaştığını belirten Kılıçdaroğlu’nın Hollande’e gönderdiği mektupta şu ifadeler yer aldı;

“Sayın Cumhurbaşkanı,

Charlie-Hebdo Dergisine yönelik ve 12 kişinin ölümü ile sonuçlanan iğrenç katliam karşısında öncelikle Fransa’nın, aynı zamanda da Avrupa ve tüm insanlığın acısını yürekten paylaşırım. Bu korkak ve alçakça eylem İslam’ın adını kullanmaktan çekinmeden ama aynı zamanda ‘’bir insanı öldürmek bütün insanlığı öldürmektir’’ şeklindeki temel değerini ayaklar altına alan terör örgütlerinin yarattığı tehlikenin yükselişini yansıtıyor. Gerçekte tüm dinler tarafından lanetlenen bir eylem karşısındayız. Ortaya çıkışı Fransa tarihi ile de yakından bağlantılı olan ‘ifade özgürlüğü’ çağımızın en kıymetli ve en çok ihtiyaç duyulan temel değerlerindendir. Bu suikast de bu değeri hedef almıştır. Bu durum her yerde bu tür terör örgütlerine karşı birlikte mücadele etme gereğini daha da güçlendirmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanı,

Bu vahim ama etkili bir biçimde aşacağından emin olduğum anında Fransa’nın yanında olduğumuzu vurgulamak isterim. Saygılarım ve dostluk duygularımla…”

Kaynak: ensonhaber.com
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?

Betboo giriş