logo

27 Aralık 2016

Kendileri küçük yürekleri kocaman

 

frTelevizyonda izledikleri Halep haberlerinden etkilenen iki küçük yürek, boylarından büyük bir iş başardılar.
Gönüllü yüreklere dayalı anlamlı bir yardım kampanya başlatan Oltu Cumhuriyet Ortaokulu 6-D sınıfı öğrencilerinden Ebrar Ceylan ve Hayrunnisa Kartal, beş gün içerisinde okuldaki öğrenci arkadaşlarının harçlıklarından yaptıkları bağışlardan bin 360 lira toplayarak Halep için açılan banka hesabına yatırdılar.
Yardım kampanyasının öncülerinden 6-D öğrencisi Ebrar Ceylan, “Haberlerde sürekli seyrediyoruz. Suriye’de yaşananları sıradanlaştırmamak adına böyle bir kampanya başlattık. Arkadaşlarımızda destek verdiler. Suriye’deki kardeşlerimiz orada sadece açlık ve susuzlukla mücadele etmiyorlar, hainler tarafından her gün, her dakika başlarına atılan bombalara karşı yaşamaya çalışıyorlar. Bizler de böyle bir katkıda bulunmak istedik, inşallah faydalı oluruz”dedi.
Kampanyanın diğer bir öncüsü Hayrunnisa Kartal ise “Dünyada mazlum konumunda olan milyonlarca kardeşimiz var. Elimizdeki imkanlardan onların da faydalanması açısından bu kampanyayı başlattık. Çocuklar olarak bizler artık savaşın olmadığı bir dünya istiyoruz. Umarım kısa bir süre sonra huzurlu ve mutlu bir dünyada yaşamaya başlarız.”diye konuştu.
Birçok öğrenci haftalık harçlıklarını harcamayarak kampanyaya destek olurken destekçilerden Çağlasu Uğur da “Ben harçlığımı Halep’te zulüm gören kardeşlerime verdim çünkü onların bizden daha çok ihtiyaçları var”dedi.
Öğrenciler bu duyarlı hareketinden dolayı öğretmenleri tarafından takdirle karşılanırken okul müdürü Ali Rıza Yücel eşliğinde bankaya giderek Halep için açılan banka hesabına parayı yatırdılar. Okul Müdürü Ali Rıza Yücel öğrencileri ile gurur duyduğunu belirterek, “İslam dini huzur ve mutluluk dinidir. Dolayısıyla sadece namaz kılmak ve oruç tutmak değil yardımlaşmada da bizim üzerimize düşen vazifeler var. Bu anlamda duyarlılık gösteren öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum. Çok güzel yardımlarda bulundular. İnşallah bu yardımları en kısa zamanda yerlerine ulaştıracağız.”dedi.
Bu arada yardım kampanyaları kapsamında bankaların işlemlerde kolaylık sağladığı vurgulandı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

bahis siteleri