logo

09 Aralık 2014

KIŞ AYLARINDA HASTANE VE ECZANELER DOLUP TAŞIYOR

ECZANE

 

Erzurum’da havaların soğuması ile birlikte vatandaşlar hastane sonrası eczanelere akın etti. Genel olarak gribal enfeksiyon ve nezleye karşı ilaç almak için eczaneleri dolduran vatandaşlar, eczacıları sevindirdi.

Erzurum’da kış mevsiminin gelmesi ile birlikte artan hastalıklar, hastane ve eczanelerin dolup taşmasına neden oldu. Genel olarak gribal enfeksiyon, nezle, bronşit, üst ve alt solunum yolları tıkanıklığı gibi rahatsızlıklar nedeniyle hastanelere başvuran vatandaşlar, muayene sonra ilaç için eczanelere akın etti.

Hilal Eczanesi sahibi Mustafa Basten yaptığı açıklamada, kış mevsiminin gelmesi ile birlikte Erzurum’da gribal enfeksiyonlarda artış yaşandığını ve hastaların genel olarak bu tarz şikayetler için hastane ve eczanelere başvurduğunu söyledi. Grip, nezle, bronşit, yüksek ateş, alt ve üst solunum yolları tıkanıklığı gibi hastalıklarda kış mevsiminin gelmesiyle birlikte artış gözlendiğini belirten Basten, çocukların hassas olduğu bu dönemlerde daha dikkatli olunmasını tavsiye etti. Kış mevsimi öncesi vatandaşların grip aşısı gibi önlemleri alması gerektiğine değinen Basten, yeterli ve dengeli beslenmenin de hastalıklara karşı iyi bir savunma oluşturacağını ifade etti.

“GRİP AŞISI YAPTIRILMALI”

Basten,”Erzurum soğuk bir şehir olduğu için kışa hazırlıksız yakalanan vatandaşlar hastane ve eczaneleri doldurdu. Yaz mevsimi ve sıcak havaya alışan vücut, soğuk ve kar yağışı ile birlikte denge kararsızlığı yaşayarak savunma yapamadı. Bu dönemlerde önlemlerin iyi alınması gerekiyor. Özellikle grip aşısı ve sağlıklı, dengeli beslenme hastalıklara karşı büyük rol oynuyor. Hasta olan kişilerin bir an önce hastanelerde muayene olarak, eczanelerden tertip edilen ilaçlar ile tedaviye başlaması gerekiyor. Aksi halde kış başlangıcında yaşanan hastalıklar, vücuda büyük zarar verebilir.” şeklinde konuştu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 53560c05fd205988 • 2019-11-14 03:54:58 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.