logo

KONAKLI’DA KAYAK KEYFİ

2562524677

Erzurum’un kayak turizminden daha fazla pay alması için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini belirten İçişleri Bakanı Efkan Ala “Çünkü bu coğrafya, bu güzellik, dünyanın hiçbir yerinde yok. Havaalanında indikten 10 dakika sonra pistlerdesiniz. Bu büyük bir konfordur. Erzurumlular olarak da gelen turistlere en iyi şekilde yardımcı olabilmenin yollarını arıyoruz ve bu alanı Erzurum’da sektör haline dönüştüreceğiz” diye konuştu.

 

Dünyanın en uzun pistlerine sahip Erzurum Konaklı Kayak Merkezi tanıtım programına katılan, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ile birlikte kayak yapmanın keyfini yaşadı.

 

2011 Dünya Üniversiteler Kış Oyunları ile birlikte hizmete giren ve şehir merkezine 25 kilometre mesafede bulunan Konaklı Kayak Merkezinin tanıtım programına, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Erzurum Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, Vali Yardımcıları, İlçe Belediye Başkanları, Kaymakamlar, daire müdürleri ile basın mensupları ve kayak severler katıldı. Valimiz Dr. Ahmet Altıparmak ve İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ile birlikte 8 kilometrelik iki ayrı pistte yaklaşık 2 saat süreyle kayak keyfi yapan Bakan Ala “Hem sporun kendisi hem de pistler o kadar güzel ki. Yaklaşık 2 yıldır kayak yapmamış biri olarak dikkat ederseniz yukarıdan aşağıya hiçbir kazaya meydan vermeden gelebildik. Bu aslında bizim becerimizden çok pistlerin güzelliğini kanıtlıyor” diye konuştu.

 

Erzurum’un Türkiye’nin En Önemli Kayak Destinasyonu

 

İçişleri Bakanı Efkan Ala tanıtım programında yaptığı açıklamada, Erzurum’un Türkiye’nin en önemli kayak destinasyonu olduğunu ifade ederek, Hem Palandöken hem de Konaklı mevkisinde çok güzel kar var. Yurt içi ve yurt dışından gerçekten yoğun ilgi de oluyor. Bu turizm sektöründe Türkiye’nin aldığı mesafe ortadadır. Bugün 40 milyon turist 32 milyar doları aşkın gelirimiz var ama kış turizminden yeterince yararlanamıyoruz. Aslında bu alanda da Türkiye, dünyada önemli bir yere ve potansiyele sahip. Kış turizminde en önemli destinasyonda Erzurum Palandöken’dir. Biz buraya daha fazla ilginin olmasını arzu ediyoruz. Bunun için de Valiliğimiz, yerel yönetimlerimiz, belediyemiz, bakanlıklarımız hep birlikte çalışıyoruz. Önemli yatak kapasitemiz oldu. Bildiğiniz gibi bazı uluslararası yarışma ve etkinlikleri de buraya aldık. Universiade yapıldı. Önümüzdeki dönemde EYOWF yapılacak” diye konuştu. Erzurum’un kayak turizminden daha fazla pay alması için ellerinden geleni yapmaları gerektiğini vurgulayan İçişleri Bakanı Efkan Ala, “Çünkü bu coğrafya, bu güzellik, dünyanın hiçbir yerinde yok. Havaalanında indikten 10 dakika sonra pistlerdesiniz. Bu büyük bir konfordur. Erzurumlular olarak da gelen turistlere en iyi şekilde yardımcı olabilmenin yollarını arıyoruz ve bu alanı Erzurum’da sektör haline dönüştüreceğiz” şeklinde konuştu.

 

Konaklı Kayak Merkezinin tanıtım programına katılan davetlilere ayrıca mangalda yapılan sucuk ile sıcak ve soğu içecek servisi yapıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+7 = ?

Betboo giriş