logo

22 Temmuz 2014

KOOP İŞ SENDİKASI HEDEF BÜYÜTÜYOR

koop-is-sendikasi-erzurum-subesinden-1-mayis-20140501AW077299

 

Koop-İş Sendikası Erzurum Şube Başkanı Tarık Toğrul, sendikalarına olan talebin her geçen gün arttığını belirterek, üye sayılarını artırdıklarını söyledi.

Toğrul, TÜRK İŞ sendikası bünyesinde bulunan sendikalar içerisinde üye sayısı bakımından son üç yılda,  ilk 7 ye çıktıklarını belirterek, şöyle konuştu:

‘’Üye sayımız her geçen gün artıyor. Sendikamızın asıl sahibi olan, alın teri döken, emek harcayan değerli üyelerimizle Sendikamız her geçen gün yükselecek ve Ülkemiz sendikal hareketindeki onurlu yerini koruyacaktır. Erzurum, Kars, Ağrı, Iğdır, Muş ve Bingöl illerindeki yaklaşık 2bin üyemiz bulunmaktadır. Koop-İş Sendikası, kurulduğu günden bu güne kadar, milli değerlerimize, ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne, bayrağımıza, demokrasiye, işçi hak ve özgürlüklerine olan sarsılmaz bağlılığı, üyelerin refahı ve mutluluğuna dayanan bağımsız ve ilkeli sendikacılık anlayışı ile Türkiye’de Sendikal hareketin temel taşlarından biri olmuştur.’’

 

Bu yıl  sendikanın  kuruluşunun 50. Yılını kutlayacaklarını belirten Toğrul şunları kaydetti:

‘’Koop-İş Sendikası, ülkemiz sendikal hareketinde yaşanan tüm sorunlara rağmen, her geçen gün güçlenmekte, üye sayısını artırmaktadır. bugün, böylesine güçlü ve etkili bir konuma ulaşan Koop-İş Sendikamızı kuranlara, yaşatanlara yarım asırlık tarihi boyunca başarılara imza atanlara şükranlarımızı sunuyoruz. Hayatta olmayanları rahmetle, yaşayanları saygıyla anıyoruz’’dedi.

Toğrul, ayrıca  Filistin’e ölüm yağdıran İsrail’e tepki gösterdi.

Toğrul, “Mübarek ramazan ayında Dünyanın gözü önünde Filistin’e ölüm yağdıran İsrail’e tepki gösterdi.

Toğrul şunları kaydetti:

“İsraildünyanın gözü önünde sivillerin üstüne bombalar yağdırıyor, çocukları, Kadınları ve savunmasız insanları katlediyor, adeta Filistin halkına yönelik soykırım yapıyor. İsrail, bu katliamlarına sessiz kalan insanlığın ortak utancıdır. Mazlum Filistin halkının içinde bulunduğu ateş çemberine rağmen batılı ülkeler İsrail’e karşı tepki göstermemektedir. Uluslararası camianınİsrail vahşetine tepkisiz kalmaları utanç verici bir durumdur. Gün gelecekİsrail tarih önünde hesap verecektir. İsrail, karakterine uygun bir şekilde insan haklarını ihlal etmeye ve öldürmeye devam ediyor. Terör devleti İsrail Ramazan ayında yeni bir kuşatma başlattı. İşgal güçleri evleri basıyor, gençleri topluyor, Filistin üyelerini hukuksuz bir şekilde tutukluyor. Beş gündür sahur ve iftar vakti sivillerin üstüne bomba yağdırıyor, seyir halindeki otomobilleri havaya uçuruyor, meskenleri buldozerlerle yıkıyor, küçücük çocukları vuruyor, camiden çıkan insanlara kurşun yağdırıyor. Bu saldırılar sonucunda şu anda yüzlerce şehidimiz ve binlerce yaralımız var. Ramazan ayında tüm insani değerleri İsrail bir kez daha ayaklar altına almıştır. Katliamlar zincirine bir yenisini daha eklemiştir. Siyonist İsrailinsanlığın ortak utancıdır. Katil İsrail’i kınıyor ve lanetliyoruz. Sabretmek, boyun eğmek değil, direnmektir. Ne var ki, son saldırılarla birlikte sabır taşı çatlamıştır. Kahrolmasını gerektirecek her şeyi yaptığı için; Kahrolsun İsrail. Gazze ateş altındayken, uluslararası camianın tepkisiz kalması her yönüyle utanç vericidir. Mahzun ve masum Gazzeli kardeşlerimize vahşice bomba yağdıran İsrail, zulme maruz bırakılan da Müslümanlar olunca; sessiz kalan batı, ikiyüzlü olduğunu bir kez daha belgelemiştir. Bu gerçeğe rağmenİsrail’in rutine bağladığı terör olaylarına karşı tepkisiz kalmak zulme ortak olmaktır Gazze’deki sivil katliamın bir an önce son bulması için Uluslararası toplumun harekete geçmesi gerekmektedir.”

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+6 = ?

bahis siteleri