logo

05 Ekim 2014

KÖPRÜKÖY BELEDİYE BAŞKANI BELLİ’NİN KURBAN BAYRAMI MESAJI

ADIBELLİ

 

Köprüköy Belediye Başkanı Osman Belli Kurban Bayramı dolayısıyla mesaj yayımladı.

Belli, mesajında, sevginin, şefkatin, merhametin, vefanın, dayanışmanın doruk noktasına ulaştığı, küslerin barıştığı, yüzlerdeki tebessüm, kucaklaşma ve yardımlaşma duygusunun öne çıktığı bayramların, iyilik ve güzelliklerin harmanlandığı, sevinç ve mutlulukların paylaşıldığı müstesna günler olduğunu belirtti.

Tüm güzellikleri içerisinde barındıran bayramların kin, nefret ve düşmanlık gibi kötü duyguların köreltilmesi, dostluk ve kardeşlik bağlarının pekiştirilmesi için fırsat oluşturduğunu vurgulayan Belli”Millet olarak sahip olduğumuz en büyük hasletlerden olan merhamet, hoşgörü, yardımlaşma ve dayanışma duyguları bayramlar vesilesiyle canlı tutulmalıdır. Bu önemli günlerde ortak değerler etrafında kenetlenmeli ve insanlarımızın sevincine ortak olunduğu gibi darlık ve sıkıntılarına da ortak olmalıyız. Bu bakımdan yardımlaşma ve dayanışma geleneğimizin en güzel şekliyle icra edilip yaşatıldığı bir zaman zarfı olarak Kurban Bayramı’na yüklediğimiz anlam ve verdiğimiz değer daha bir önem kazanacaktır” ifadelerini kullandı.

Osman Belli şunları kaydetti:

“Önemli ve canlı tutulması gereken birçok değerimiz vardır. Dini bayramlarımız da bunların en önemlileridir. Bayramlar berekettir, umuttur, özlemdir. Kardeşliğin canlanmasına, birlik ve beraberliğin pekişmesine, sevinç ve kederlerin paylaşılarak milletçe el ele, gönül gönüle, dirlik ve düzenliğimizin devamına vesile olan bayramlar, özü benimsenerek ve gerekleri yerine getirilerek icra edilmelidir. Birbirimize şu ankinden daha çok sarılmalıyız. Ülkemizin Huzurunu, birliğini bozacak hiçbir girişime fırsat vermemeliyiz. Biz sevgiyle yoğrulmuş bir milletiz. Biriz, birliğimiz güçlenerek daha da gelişmekte, herkesi kıskandırmaktadır. Türkiye , milletiyle gücüne güç katarak ilerlemektedir. Tüm dünyada barışın ve huzurun hakim olması, İslam coğrafyasında akan kanların artık durması ise en önemli temennimiz olmaktadır. Bu duygu ve düşüncelerle kestiğimiz kurban ve dualarımızın kabul olmasını temenni ediyor, tüm halkımızın bayramını en içten dileklerimle kutluyorum.”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?

bahis siteleri