logo

04 Ocak 2016

KORKİRAM BALA KORKİRAM!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

Çok tufan elvan görirem,

Dalgalı umman görirem,

Kükremiş aslan görirem

Kokmiram bala korkmiram.

 

Harda bir yobaz, softa görirem,

Kandan fikirlerinden,

Riyakar zikirlerinden

Korkiram bala korkiram

“Azeri şair Alekber Sabır”

 

İslam ne çektiyse din simsarlarından çekmiştir. Dört halifeden üç’ünü kimler katletti. Hz.Muhammedin torunları kimler tarafından Kerbela’da boğazlandı?

Kendi yaptıklarını bir başkalarının sırtına yüklemede “ Ordinaryüs oluyorlar”

Bu hokkabazlar her türlü melaneti İslam adına, değişik coğrafyalarda, Suriye’de, Irak’ta besmele çekerek, bombaları tekbir getirerek atıyorlar!

 

İşlenen suçlara renk bulmaya çalışılırken, doğrular ağarmakta geç kalmadılar?

 

Bu öksüz kutsal davanın anahtarı şimdi şeytanın elinde! Açmaya çalışan çilingir de şaşkın, kilidin açılmasını izleyen kalabalıklarda! Kilerdeki hırsız kediyi izleyen gözlerin çarpan yürekleri, fare tıkırtısı ! Kaderin kollarında sallanıp duruyoruz “ Azar azar, kader bize ne yazar “ İsrail şarkısını birlikte söylüyoruz vesselam!

 

Falcılar çala durdu bahtımızı!

 

Ey gençlik! Size sesleniyorum? Bizler gibi olmayın. Bizlere gösterilen yol patika bir yoldu ve çok meşakkatliydi, işlevini tamamladı? Şimdi ise duble yollar var, bas basabildiğin kadar gaza petrol bedava nasılsa.!

 

Dünyada Türkçe Olimpiyatları düzenleyen asrın evliyası ılımlı İslam’ın mimarına “sakalsız veli “ dediğimde “dinsiz” ilan edenler; Cehennemlik bir suç olan, devlet malı, yetim hakkı yeme rüşvet ve hırsızlıklara, “günah işleme özgürlüğü” dendiğinde neden suskundunuz? Asrın evliyası bu gün terör örgütü kurmak ve yönetmekten tutuklama kararı ve hakkında kırmızı bülten çıkaranlara şimdi sizler ne sıfat takıyorsunuz doğrusu çok merak etmekteyim?

 

Ateş ateşle sönmüyor!

 

Maksadım herhangi bir yarayı kaşımak değil ülkemin geldiği bu noktada Güneydoğuda silahlar susmuyor her gün şehit haberleriyle kahroluyoruz. Hâkim kılınan kan, barut ve duman kokusundan ülkemin bölünmesinden, sosyal, siyasal ve ekonomik gidişattan çok endişe duyan birisi olarak2016 yılının nasıl geçeceği endişesiyle, Azeri Şairin dediği gibi,”Korkiram bala korkiram”

 

Ülküyle Esen Kalınız.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kim suçlu?!

  26 Ağustos 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Hayır! Hepimiz suçlu değiliz... Yıllardır insanımızı bilimsel çağdaş eğitimden, sanattan uzak tutmak için elinden geleni yapan. Toplumu gerici, çağ dışı yönelimlere. Cemaat, tarikat ve vakıflara ve onların yurtlarına mahkum eden. İnsanları zihnen Ortadoğululaştıran. Cahilleştirip, emperyalizme köle yapmaya çalışanlar suçlu! Toplumda ki bu değişim ve dönüşümden. Kadın cinayetlerinden. Çocuk tecavüzleri ve ölümlerinden. Doğa katliamından. Yerüstü ve yeraltı kaynaklarımızın yağmalanmasından. Hırsızlık, arsızlık ve adam kayırmac...
 • NİÇİN ADAY OLDUNUZ?

  02 Şubat 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Erzurum’da yerel seçim süreci büyük bir ivme kazanırken,  siyasi partiler adaylarının hemen hemen tümünü belirledi. Farklı platformlarda çeşitli partilerin adaylarıyla karşılaşma imkânı buluyoruz. Belediye başkanlığı önemli bir görev, kentlerin gelişmesinde yerel idarelerin önemli bir yeri var. Yerel seçimlerde siyasi partilere tercihlerden çok adayların donanımları ve projelerine oy verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Donanımlı ve birikimli adayların, kendilerini çok iyi anlatması gerekiyor. Erzurum geçmişe göre daha iyi duru...
 • İKİMİZ BİR FİDANIN GÜLLER AÇAN DALIYIZ!

  08 Ocak 2019 Tüm Manşetler, yazarlar

    Yalan duvarının bordür taşları; neden yüzünü asarsın “ bu havada kuramaz” Gerdiğim yayın oku hedefi bulmuyor. Yalanlara öyle kandık ki gerçeklere inanmıyoruz! Bizim nesil, siyasi liderlerini duvardan duvara halıflex kaplı, kömür sobalı ve kömürle ısınan kaloriferli evlerde otururken tanıdık ve sevdik. Şimdikileri, asansörlü kombili bilmem kaç odalı saraylarda ikamet etmelerinden sensorlu, güneş enerjili Mevlana semazenleri oldukları için mi sevemedik? Birbirlerini taşlayan, İttifak dostları bu günler “ikimiz bir fidanın güller açan d...
 • İşgal ve İstila altındayız…

  12 Aralık 2018 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    İşgal ve İstila altındayız... Kestirmeden gideyim, lafı uzatmaya, dolandırmaya gerek yok. Suriyeli sığınmacılar son 5 yıldır en önemli sorunumuz olmuştur. Türk Milletine harcanması gereken. Ancak, sığınmacılara harcanan 35 Milyar Doları geçtik. 5 Milyonluk Mülteci sayısı, Ülkemizin BEKA sorunu olmuştur. Ve; Tahammül edilebilir olmaktan çıkmıştır artık! Türk Milleti bu durumdan büyük rahatsızlık duymaktadır. Yapılan araştırmalar ve anketlerde bu durum açık ve net ortaya çıkmaktadır. Sığınmacılar, mutla...
iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort