logo

KREDİ KEFALETTEN BÖLGE TOPLANTISI

 

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Doğu Bölge Birliği Başkanlığının  60. Olağan  Genel  Kurul  Toplantısı yapıldı.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliğinin 60.olağan genel kurulu Erzurum’da yapıldı. Genel kurul toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı.

S.S. Doğu Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanlığı 60. Olağan Genel Kurul toplantısı toplantı Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Toplantı salonunda yapıldı.  Divan Başkanlığını  Bayburt Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Mehmet Sekmenli yaptı.

Genel kurulda, yönetim kurulu faaliyet, gelir ve gider, denetim raporları okunarak ibra edildi. Genel kurulda 4 yıllığına yönetim kurulu, denetim kurulu belirlendi. Yeniden başkanlık görevine getirilen Hüseyin Akal, üyelere teşekkür etti.

Olağan Genel Kuru seçiminden sonra konuşma yapan Hüseyin Akal, ” Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Doğu Bölge Birliği Başkanlığı Erzurum’un kurtuluşu olan 12 Mart 1954 yılında kuruldu. Daha öncesi Esnaf ve Sanatkarlar Kefalet Kooperatifi olarak kurulurken, çalışma yapılarak esnafa kredi verilmesi için kooperatifimizin ismi, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Doğu Bölge Birliği Başkanlığı oldu. Amacımız Erzurum ve Bölge esnafına en cazip kredi kullandırmaktır. Biz, esnafımızın mağduriyetini giderebilmek için mücadele ediyoruz. Bugüne kadar kredi kullanmış hiçbir esnafımızın ipoteklerine dokunmadık ve satmadık. Güç durumda olan esnafımızın da, bu süreci en asgari mağduriyetle geride bırakması için mücadele verdik, vermeye de devam ediyoruz. Esnafımızın iyi gününde de, kötü gününde de yanında olmayı, üzerimize hep borç bildik. Bu anlayışımız, bundan sonra da değişmeyecek. Beni tekrar başkan seçtiğiniz için hepinize çok teşekkür ediyorum. Erzurum’da rahat çalışmaktayız önümüze hiç bir engel çıkmamaktadır görevimize kaldığımız yerden devam edeceğiz“ dedi.

Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Doğu Bölge Birliği Başkanı Hüseyin Akal (5)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

bahis siteleri Betboo giriş