logo

KREDİ KEFALETTEN GENEL KURUL TOPLANTISI

 

IMG_2405S.S.Doğu Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Bölge Birliği Başkanlığı 60.Olağan Genel Kurulu yapılacak.

Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Doğu Bölge Birliği Başkanı Hüseyin Akal, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Doğu Bölge Birliği 19 Ocak Pazartesi günü 60.Olağan Genel Kurulu yapılacağını belirtti.

Türkiye Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birliği (TESKOMB) Genel Başkan Yardımcısı ve Doğu Bölge Birliği Başkanı Hüseyin Akal, 2014 yılında kredi talebinde bulunan 785 esnafa 41 milyon TL kredi kullandırdıklarını söyledi.

Akal,” Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Doğu Bölge Birliği Başkanlığı Erzurum’un kurtuluşu olan 12 Mart 1954 yılında kuruldu. Daha öncesi Esnaf ve Sanatkârlar Kefalet Kooperatifi olarak kurulurken, çalışma yapılarak esnafa kredi verilmesi için koopertafimizin ismi, Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Doğu Bölge Birliği Başkanlığı oldu. Kooperatfimizin 19 Ocak 2015 Pazartesi günü 60. Olağan Genel Kurulu yapacağız. 2014 yılında 785 esnafımıza Erzurum’da 41 milyon TL kredi kullandırdık. 2014 yılında 258 üyemiz kerdisini ödeyip ayrılan üyemiz var. 363 ortağımıza 21 milyon TL yeni kredi verildi. 2015 yılında 61 milyon kredi vermeyi hedefliyoruz. Amacımız Erzurum ve Bölge esnafına en cazip kredi kullandırmaktır. Biz, esnafımızın mağduriyetini giderebilmek için mücadele ediyoruz. Bugüne kadar kredi kullanmış hiçbir esnafımızın ipoteklerine dokunmadık ve satmadık. Güç durumda olan esnafımızın da, bu süreci en asgari mağduriyetle geride bırakması için mücadele verdik, vermeye de devam ediyoruz. Esnafımızın iyi gününde de, kötü gününde de yanında olmayı, üzerimize hep borç bildik. Bu anlayışımız, bundan sonra da değişmeyecek.”dedi

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+6 = ?

bahis siteleri Betboo giriş