logo

03 Eylül 2014

KURSİYERLERİN SERTİFİKA SEVİNCİ

vali-altiparmak-erzurum-marka-sehri-olacak-bu-6446355_o

Vali Altıparmak ‘Erzurum Marka şehri olacak . Bundan kimsenin endişesi olmasın’ dedi.

ESMEK Yaz Kursunu Bitirenlere Sertifikalarını Dağıttı.

Kısa adı ESMEK olan Sanatsal ve Mesleki Eğitim Kurumları yaz dönemi eğitimlerini tamamlayanlara törenle sertifika dağıttı.

Törene Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak , Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen Emniyet Müdürü Kamil Karabörk, Milli Eğitim Müdürü Yüksel Arslan , davetliler ve kursiyerler katıldı.

Halk Oyunları , Anaokulu öğrencilerinin gösterileri ile başlayan ve müzik gurubunun sergilediği parçalar eşliğinde kursiyerin eserlerinden oluşan sergiyi gezen Vali Ahmet Altıparmak ve Belediye Başkanı Sekmen mavi kapak kampanyasıyla ESMEK tarafından alınan akülü araçları engelli iki vatandaşa teslim ettiler. Sergide kursa katılan kursiyerlerin eserlerini dikkatlice inceleyen Vali Altıparmak , fotoğrafçılık kursiyerlerine Erzurum’u en iyi şekilde gösteren fotoğrafı çektiklerin de görmek istediğini söyledi.

Sertifika töreninde kursiyerlerin sergilediği eserleri çok beğendiği ifade eden Erzurum Valisi Dr.Ahmet Altıparmak ,Erzurum’un en büyük sıkıntısının vasıflı eleman yetiştirmek olduğunu belirterek, bu tür kurslarla bu sorunun ortadan kaldırılacağına inandığını söyledi. Vali Altıparmak kamu kurumları arasında iş birliği olmadan hiçbir işin altından tek başına kalkılamayacağını belirterek ‘ özellikle özel sektörün için çok önemli olan bu çalışmalar bu girişimler yerini bulduğunda , Erzurum inşallah marka şehri olacak bundan kimsenin kuşkusu olamasın’ dedi.

Erzurum Valiliği , Büyükşehir Belediye Başkanlığı , Mili Eğitim Müdürlüğü ile Çalışma ve İş Kurumu tarafından desteklenen ESMEK , beş yıldır Erzurum ‘ da müzik , resim , el sanatları gibi yirmi iki dalda meslek edindirmek amaçlı , 237 kurs yerinde toplam onikibin kişiye kurs belgesi dağıttı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+3 = ?

bahis siteleri