logo

MAGANDA KURŞUNUNA: 1 YIL 3 AY HAPİS CEZASI

 

magandaErzurum’da ruhsatsız tabancayla havaya ateş açan Y.Y. tutuksuz yargılandığı Erzurum Asliye Ceza Mahkemesi’nce 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı. Magandaya verilen ceza ertelenmedi.
Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, geçtiğimiz nisan ayında Aziziye ilçesinde meydana gelen kavgayı ayırmak için ruhsatsız tabancasını belinden çıkararak havaya rastgele ateş açan Y.Y. (28) gözaltına alındı. Y.Y. hakkında ’Ruhsatsız Ateşli Silahla Mermileri Satın Alma, Taşıma ve Bulundurma’ suçlarından Asliye Ceza Mahkemesi’nde 3 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.
“KAVGAYI AYIRMAK İÇİN HAVAYA SIKTIM”
Karar duruşmasında kavgayı ayırmak için ruhsatsız 0silahı ile havaya bir kaç el ateş ettiğini ve pişman olduğunu belirten Y.Y., “Çarşıda yürüdüğüm sırada büyük bir kavgaya şahit oldum. Birbirlerine tekme-Tokat vurunca kavga büyüdü. Ben de bir anda heyecanlanarak kavgayı ayırmak için havaya bir kaç el sıktım. Kimseyi öldürme ve yaralama gibi bir kastım yoktu. Pişmanım” dedi.
MAGANDA KURŞUNUNA 1 YIL 3 AY HAPİS CEZASI
Mahkeme heyeti, tutuksuz yargılanan Y.Y. hakkında TCK’nin 106/2 maddesi kapsamında ’Ruhsatsız ateşli silahla mermileri satın alma, taşıma, bulundurma ve güvenliği tehlikeye sokmak’ suçlarından 1 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme heyeti sanığın 1 yıl 3 ay hapis cezasını günlüğü 20’şer TL’den olmak üzere bin 100 TL adli para cezasına çevirdi. Mahkeme verilen cezayı ertelemedi.

OSGB

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

bahis siteleri