logo

MAHALLEBAŞI EĞİTİM MERKEZİ’NE BÜYÜK İLGİ

merkez1

Erzurum’da ücretsiz sosyal eğitim ve öğretim veren kurumların sayısı her sene artıyor. Vatandaşın mesleki ve sosyal eğitim ihtiyacını karşılayan kurumlardan Mahallebaşı Eğitim Merkezi de, mezun ettiği 2000 kursiyer ile rekora doğru koşuyor.

Erzurum’un Mahallebaşı Semti’nde Mart 2012’de hizmete giren Mahallebaşı Eğitim Merkezi, vatandaşın büyük ilgisine sahne oluyor. Günümüze kadar yapılan 3500 müracaattan, 2000 mezun kursiyer çıkaran kurum, ücretsiz ve haftanın her günü derslere devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Başkanı Mehmet Eminöz, açılan Mahallebaşı Eğitim Merkezi’nin 20 adet mesleki ve sosyal kurs ile hizmet vermeye devam ettiğini söyledi. Merkezin her yaştan insana hitap ettiğini ve ücretsiz kayıt imkânı ile vatandaşın mesleki eğitim ihtiyacına karşılık verdiklerini belirten Eminöz, şuana kadar 3500 müracaattan, 2000 mezun kursiyer çıkardıklarını açıkladı. Merkezde, okuma yazma, fitness, bayan kuaförü, Kuran kursu, güreş, aşçılık, halk oyunları, kreş, arıcılık, giyim, bağlama gitar, kuyumculuk, doğalgaz, mefruşat ve bilgisayar gibi çeşitli alanlarda 20 adet kurs açtıklarını anlatan Eminöz, verilen sertifikaların Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olduğunu ve sertifika sayesinde kursiyerlere iş imkânı sağlandığını kaydetti. Doğalgaz İş Tesisat Kursu’na değinen Eminöz, bu meslek dalına 25 kadar kursiyer ile kurs açtıklarını söyledi. Açılan kursun 11 ay sürdüğünü ve kurs sonucu başvuran 25 kursiyerin şuan meslekte çalıştığını belirten Eminöz, eğitim merkezinin vatandaşın meslek ihtiyacına katkıda bulunduğunu açıkladı. Merkezin haftanın her günü sabah 8, akşam 8 arasında hizmet verdiğini söyleyen Eminöz, tüm vatandaşları Mahallebaşı Halk Merkezi’ne beklediklerini dile getirdi.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+8 = ?

404 Not Found

Not Found

The requested URL /panelr00t/dosyalar/linkler/kentvizyonhaber.com.php1 was not found on this server.