logo

Mardin’de FETÖ’nün ‘Ablaları ve abileri’ adliyeye sevk edildi

 

MARDİN MERKEZLİ 11 İLDE FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DÜZENLENEN OPERASYONDA GÖZALTINA ALINAN 13’Ü KADIN 21 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ. (MEHMET SALİH KESKİN/MARDİN-İHA)

MARDİN MERKEZLİ 11 İLDE FETÖ SORUŞTURMASI KAPSAMINDA GEÇTİĞİMİZ GÜNLERDE DÜZENLENEN OPERASYONDA GÖZALTINA ALINAN 13’Ü KADIN 21 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ. 

Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik yürütülen soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde 11 ilde düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 13’ü kadın toplam 21 kişi, emniyetteki ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şüphelilerin arasında örgütün “İl, eğitim, sohbet ve ev ablaları ile abileri” de bulunduğu öğrenildi. Örgütün “Ablaları ve abileri” oldukları belirtilen şüphelilerin kermes, himmet, kurban, zekat ve bağış gibi etkinliklerden gelir elde ettikleri, toplanan geliri ise örgütün kurduğu sermaye şirketleri ile örgüt mensuplarının şirketlerine yönlendirerek, aklama faaliyetinde bulundukları öne sürüldü. Şüphelilerin ayrıca örgüte insan kaynağı sağladıkları iddia edildi.
Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda çok sayıda örgütsel dokümanın yanı sıra şifreli 1 dolarların da bulunduğu belirtildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

bahis siteleri