logo

MAVİ BEYAZLI CAMİA ŞAMPİYONLUK GECESİNDE BULUŞTU

 

şampMavi Beyazlı camia, Erzurum Büyükşehir Belediyesi ve Büyükşehir Belediye ErzurumsporFutbol Kulübü’nün düzenlediği şampiyonluk gecesinde bir araya geldi.
Polat Renassaince Otel’de düzenlenen geceyeAk Parti Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve İbrahim Aydemir, Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Şeref Öngay, Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ve seçkin davetli topluluğu katıldı. Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulüp Başkanı Avukat Ali Demirhan, “bugün burada sadece 3. Lig’den 2. Lig’e çıktığımızın şampiyonluğunu kutlamıyoruz; bugün beni umutlandıran, gururlandıran, daha büyük işler yapmamıza vesile olan Erzurum’un birliği ve beraberliği şampiyon olmuştur. Hepinizi canı gönülden tebrik ediyorum. Sağ olun, var olun, en büyük Erzurum” dedi. Başkan Demirhan, şunları kaydetti: “Bakıyorum ordusuyla, sivil toplum kuruluşlarıyla, devletiyle, belediyesiyle, üniversiteleriyle, işadamlarıyla, basınıyla Erzurum bugün burada tek yürek, tek vücut… Ve inanıyorum ki bu tek yürekle, tek vücutla biz çok daha büyük işler yapacağız. Allah hepinizden razı olsun. Diyorum ki; ‘Vallahi oldu, billahi oldu’ Bir daha bir şey söylüyorum; ‘Yine olacak, vallahi olacak, billahi olacak’ Desteğinizi esirgemeyin. Şampiyonluğun hikâyesinde Erzurumspor Kulüp Başkanı olmamda en büyük emeği geçen Büyükşehir Belediye Başkanım Mehmet Sekmen Beyefendidir. Haziran ayıydı, saat gece 01.30’du, Başkanımız Mehmet Sekmen’le Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı hizmetleri geziyorduk. Mumcu’da asfalt, kaldırım ve ışıklandırma yapılmıştı. Başkanımla oraya gittik. Dediler ki, ‘Başkanım, Erzurumspor’un durumu ne olacak?’ İnanın ki gece 01.30’da. Başkanım benim gözümün içine baktı. Bende Başkanıma ‘Başkanım mesaj alınmıştır’ dedim. Biz gerçekten Türkiye’nin en büyük camialarından biriyiz. Bu şampiyonluk, bu camianın büyüklüğünün farkına varmamıza sebep oldu. Biz birlik olalım, beraber olalım, kenetlenelim gerçekten yapamayacağımız iş yok.”
“ERZURUM’UN EN BÜYÜK SOSYAL SEVİNCİ ERZURUMSPOR’DUR”
Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, kentteki en büyük sosyal sevincin Erzurumspor olduğunu bildirdi. Başkan Sekmen, şöyle devam etti: “Şampiyonluğumuzu bütün şehitlerimize armağan ediyoruz. Ruhları şad olsun. Allah mekânlarını cennet etsin. Biz özgürce ve huzur içerisinde yaşıyorsak bunu şehitlerimize borçluyuz. Bu milletin dün şehitleri vardı, bugün de var, yarın da olacak. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum. Ve diyorum ki; sizler bizim, bu milletin göz bebeğisiniz, asla sizleri unutmayacağız ve sizleri hep övgüyle, hayırla yâd edeceğiz. Serhatlar kentinde yaşayan her bir Dadaşın Erzurum sevgisi tıpkıVatan sevgisine eştir. Biliyorum ki her Erzurumlu vatanını, milletini çok sever, değerlerine çok bağlıdır. Bizlerin, doğup büyüdüğümüz bu topraklarda ki sevdası vatan sevdasıdır. Vatanın birlik ve beraberliğidir. Erzurum Türkiye’nin sembol şehridir. Ülkemizin sosyolojisini oluşturan Erzurum’un en önemli sosyal ve sportif sevinci kuşkusuz Erzurumspor’dur. Erzurum’un spora olan sevdasını, ilgi ve alakasını inşallah bizler de devam ettireceğiz.” Başkan Mehmet Sekmen, göreve geldiği gün Erzurumspor’u hep dert edindiğini ifade etti. Sekmen, sözlerini şöyle sürdürdü: “Göreve geldiğimiz gün, Mavi Beyazlı takımımızın içinde bulunduğu durumu dert edinerek, ‘Daha iyi yerlerde olması lazım, daha yüksek liglerde olması lazım’ anlayışını benimseyerek elimden geldiği kadar belediye ekibimizle, başta Sayın Valimiz, komutanlarımız, adli ve idari yargımızın mensupları, tüm belediye başkanları ve meclis üyesi arkadaşlarımızla beraber Dadaşlarla, taraftar gurubumuzla beraber iyi yerlere gelmesi hususunda büyük gayret gösterdik. Sayın milletvekillerimiz her zaman bizleri arayarak gerekli desteği vereceklerini ifade etti. Erzurum olarak, ticarette de, sanayide de arzu edilen hedefi yakalamamız lazım. İnşallah yakın bir gelecekte sayın valimizle beraber bir kurdele daha keseceğiz. 2. Organize Sanayi Bölgemizde yeni tesisleri hizmete sokacağız. Ben bu sezon, 2015-2016 sezonunda top oynayan tüm futbolcu kardeşlerime, teknik heyetimize huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Büyük bir sabır, büyük bir gayret, büyük bir cesaretle bu zorlu yarışta ipi göğüslediler. İnşallah hedefimiz 2. Lig’de daha yukarılara çıkmanın gayreti içerisinde olacağız. Ben bu coşkuyla herkesi kutluyorum. Şampiyonluğumuz herkese armağan olsun.”
“BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ”
AK Parti Erzurum Milletvekilleri Prof. Dr. Mustafa Ilıcalı ve İbrahim Aydemir’de Mavi Beyazlı camianın büyük bir aile olduğunu ifade etti. Prof. Dr. Ilıcalı, “Bugün buradaki toplantının amacı bizim siyasi faaliyetlerimiz için değil. Her şey Erzurumspor için… Ali Demirhan kardeşimiz, Büyükşehir Belediye Başkanımız Mehmet Sekmen’den de aldığı destekle diyor ki, ‘Süper Lig’e çıkartacağım’ İnşallah çıkartacak, inanıyoruz. Biz de elimizden gelen desteği vereceğiz. Bu geceyi Erzurumspor için yapıyoruz. Bir olalım, beraber olalım, diri olalım Erzurum’u Süper Lig’e çıkaralım. Güzel başarılara hep beraber imza atalım. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum, tebrik ediyorum” dedi. AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir de, “Biz renklerle düşünürüz çoğu zaman. Mevsimleri renklerle tarif ederiz. Kışı beyaz, ilkbaharı yeşil tarif ettiğimiz gibi… Hayatın her alanında mutlaka renkler vardır. Erzurum’u da renklerle tarif ediyoruz elbette. Özellikle Dadaş mevhumunu, Dadaş kavramını beyazla ve maviyle. Beyaz, ‘Ak’ demek. Ak, bu milleti ifade eden bir değerdir. Mavi ise, etnik bütün aidiyetleri içinde toplayan Büyük Türk Milleti’ni, Büyük Türk Milleti’nin meftun olduğu iki değeri ifade eder. Özgürlük ve istikrar… Dolayısıyla mavi-beyaz çok mübarek bir renk karışımıdır. Mavi-beyazı şampiyonluk noktasına taşıyan kardeşlerimi canı yürekten tebrik ediyorum. Allah onlardan razı olsun. Geçtiğimiz günlerde iki tane teklifte bulundum. Onları burada yinelemek istiyorum. Bunlardan bir tanesi, Erzurumspor Vakfı’nı kurmamız lazım. Erzurum dışında yaşayan işadamlarımızla, Erzurum’daki işadamlarımız el ele verip mutlak surette Erzurumspor Vakfı’nı inşa etmeliyiz. Bir başkası, Erzurumspor’u ifade edecek bir meclis oluşturmak. Birincisi işin maddi kısmını halledecektir, ikincisi ise beyin fırtınası estirerek Erzurum’u sporda çok yüksek noktalara taşıma adına bir konsept, bir mefhum geliştirmek olacak. Bu iki teklifi hususen dikkatlerinize sunuyorum” şeklinde konuştu.
BAŞBAKAN DAVUTOĞLU’DAN ERZURUMSPOR’A TEBRİK
AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, programda Başbakan Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’nun Erzurum’a selamını iletti. Parlamenter Aydemir, şöyle devam etti: “Sayın Başbakanımız Grup Toplantısı’nda Süper Lig’e çıkan Adanaspor’u tebrik etti. Bu arada değerli Mustafa Ağabeyimle beraber bir hatırlatma yaptık. Sayın Başbakanımız da bize bir tembihatta bulundu. ‘Erzurum bizim için çok değerli bir şehrimiz. Belediye Başkanımıza, Valimize, Kulüp Başkanımıza özellikle selamlarımı iletin. Onları tebrik ediyorum. Özellikle de teknik heyetle beraber futbolcu kardeşlerimin gözlerinden öptüğümü söyleyin’ dedi. Sayın Başbakanımızın böyle bir tembihatı vardı, bunu sizlere aktarıyorum. Bir başkası, az önce Belediye Başkanımız da zikretti, 24 ayar Dadaş kıvamındaki bir isim. Bizi her yerde, her zeminde yüzümüzü ak çıkarır bir şekilde temsil eden İçişleri Bakanımız Efkan Ala Beyefendi. Üç gün önce Mecliste buraya geleceğimizi söyledim. Özellikle o da aynı tembihatta bulundu, selamları var hepinize. Bizim de karınca kararınca bir katkımız olsun düşüncesiyle daha önce kararlaştırdığım bir yardım söz konusu. İfade ederken bir mahcubiyette duyacağım çünkü burada ciddi sermaye sahipleri var. Onların yanında bizimkisi belki devede kulak gibi kalır ama ben de futbolcu kardeşlerimin emeklerine karşılık ufak bir şey olsun diye 20 bin liralık bir destekte bulunacağım. Onu da ifade etmiş olayım.” Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak, “Bu güzel gecede çok söze hacet yok. Şu coşku, şu heyecan, birlik, beraberlik zaten çok şey ifade ediyor. Buna hiç kimsenin gölge düşürmeye gücü yetmez. Dolayısıyla rahat olun, huzurlu olun” diye konuştu. Vali Altıparmak, şöyle dedi: “Bu şehir nice başarılara imza atacak. Ben buna yürekten inanıyorum. İnşallah bu başarılar sadece sporda kalmayacak daha birçok alana yansıyacak. Erzurum hakikaten coğrafyadaki hak ettiği o güzel yerde bir yıldız gibi parlayacak. Emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Bu, bugünün bir nişanesi, parlamanın örneği olarak sadece bir başlangıç diyorum. Bu çerçevede başta Kulüp Başkanı olarak Ali Demirhan, Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız, geldiği günden beri ‘Şampiyon yapacağız’ diyerek girdi, sözlerini tuttular. Bu başarıya imza attılar. Tebrik ediyorum. Bunu açık yüreklilikle söylememiz lazım. Teknik hocamıza ve futbolcularımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum, gözlerinden öpüyorum. Hepinizi tebrik ediyorum. Birlik ve beraberliğiniz hayırlı olsun.” Konuşmaların ardından programda Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü’ne destek olan kamu ve sivil inisiyatif kuruluşları ile işadamlarına plaket verildi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?

bahis siteleri