logo

”MECLİS ÜYELERİ KARAYAZI’YA HİZMET ÜRETİLMEDİĞİ İÇİN İSTİFA ETTİ”

KARAYAZI

Karayazı’nın BDPli Belediye Başkanı Avukat Mehmet Sait Karabakan, Karayazı’da istifa eden 2 AK Parti Meclis üyesinin BDP’ye katıldığını belirterek, HDP’lilerin AK Partilileri tehdit etme olayının gerçeği yansıtmadığını söyledi.
Büyükşehir Belediyesinin güney ilçelere ve AK Partiye oy vermeyen ilçelere hizmet vermediğini öne süren Karabakan, Kenvizyon Haber Portalına çarpıcı açıklamalarda bulundu.
Karabakan, şu açıklamalarda bulundu”Büyükşehir Belediyesi her ay 415 bin lira kesinti yapıyor. Bugüne kadar 1 milyon 700 bin TL’lik kesinti yapıldı ve tek kuruş bütçe ayrılmadı. su sorunundan dolayı ilçemizdeki birçok çocuk dizanteri oldu, hizmette sürekli dışlanıyoruz. AKP’den istifa eden meclis üyeleri kesinlikle tehdit etmedik. Meclis üyeleri Karayazı’ya hizmet üretilmediği için istifa etti. Tehdit olayı olsaydı meclis üyeleri savcılığa suç duyurusunda bulunurdu. Büyükşehir Belediye Başkanı ile önümüzdeki günlerde biraraya gelip, sorunları masaya yatıracağız. Umarız Sayın Sekmen bu ayrımcı tavrından vazgeçer”
Karabakan, 7 milyon TL’lik borçla devraldıklarını belirterek, geçmiş dönemde kaçak inşaatlar yapıldığını ve hayali faturalara ulaştıklarını söyledi.

Karayazı’nın yıllarca hizmete susamış bir ilçe olduğunu belirten Karabakan, ‘’ Belediye çiftlik gibi yönetilmiş, Belediye inşaatları kaçak, ruhsat yok, iş makineleri kullanılmaz halde çöpe atılmış, İş makinelerinden birini AKP hizmet binası önünde bulduk ve bu aracın onarımı için 21 bin TL masraf çıkarıldı. Hiçbir imar uygulaması olmadan dükkan yapılmış, ihale mevzuatına aykırı o dükkanlar satılmış, paranın nereye gittiği belli değil. İŞ Kur aracılığıyla 40 işçi kaymakamlık ve okullara hizmet için alınmış, bu işçilerden 2 tanesi AKP örgütlerinde çalıştırılmış. Kadastro yapılmadan önce hazine arazilerine kurulu 300 civarında ev sahibi tapusunu alamıyor. Bir yıl öncenin sisteme işlenmemiş faturalarını buluyoruz. Borçlarımızı bu şaibeli faturalardan dolayı tam anlamıyla tespit edemiyoruz. Karayazı, yıllarca bu şekilde yönetildiği için hak ettiği konuma gelememiş. İlçe suyu kirlilikten dolayı içilmez durumda. başlatacağız’’ dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

6+4 = ?

bahis siteleri