logo

MEDULA SİSTEMİ ECZAYI VEREM ETTİ

 Devreye sokulduğu günden bu yana büyük sıkıntılar yaşanmasına neden olan MEDULA sistemindeki sıkıntılar bitmek bilmiyor.

MEDULA sisteminin cevap vermediğini ifade eden Eczacılar Odası Başkanlığı Genel Sekreteri Hakan Özcan,  ilaç almaya gelen vatandaşların, sistemin ağır çalışması ve iki de bir sorunla karşılaşması yüzünden perişan olduklarını söyledi.

Özcan,” Medula sistemi Türkiye’deki tüm Eczacıların kullandığı sistem. Medula sistemi   devreye sokulduğu günden bu yana hem  biz Eczacılar hem ise vatandaşlar  büyük sıkıntılar yaşıyor. Bu sistem artık cevap vermiyor. Vatandaşlarımız Eczaneye  ilaç almak için geldiklerinde  yarım saat bekliyorlar. Türkiye Eczacılar Birliği Medula sisteminin çökütğünü söyledi. Böylesine önemli bir iş takibi ve sorumluluğun yüklendiği bu sistem, maalesef sağlık hizmetlerini sekteye uğratmaktadır. Bu bilişim sisteminin gözden geçirilerek, çok daha sağlam bir altyapıya kavuşturulması gerekmektedir. Normal zamanlarda bile güçlükle çalışabilen sistem, bazen son olarak yaşadığımız bu sorun gibi uzun süreli sıkıntılara da neden olabiliyor. Bu sistemle sağlık hizmeti verilmeyeceği kanaatindeyiz. Vatandaşın bilim ve teknoloji çağında böyle bir gerekçeyle sağlık ve ilaç hizmetlerinden yoksun kalmasını, açıkçası trajikomik bir durum olarak değerlendiriyoruz. MEDULA’nın çok ciddi bir düzenlemeden geçirilmesi gerekir. İnsanlar hastanelere gidiyor, muayene oluyor ve iş ilaçlarını almaya gelince, asıl eczanelerde hasta düşüyorlar. Sistemdeki aksaklıkların ne zaman giderileceğini bilmiyoruz, fakat bu durum böyle devam ettikçe, hastalar da çile doldurmaya devam edecekler.”

Eczacılar Odası Başkanlığı Genel Sekreteri Hakan Özcan, (2)

Eczacılar Odası Başkanlığı Genel Sekreteri Hakan Özcan, (1)

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

bahis siteleri Betboo giriş