logo

Mehmet Akif İnan hatırasına 500 fidan diktiler

Memur Sen Erzurum İl Temsilciliği’ne bağlı Kadın Kolları, Rahmetli Kurucu Başkan Mehmet Akif İnan adına oluşturulan hatıra ormanına 500 fidan dikti.

Memur-Sen Erzurum Temsilciliği, Rahmetli Kurucu Başkan Mehmet Akif İnan Hatıra Ormanı oluşturdu. Pasinler yolu üzerinde kurulan ormana bu senede 500 fidan dikildi. Fidan dikimine Ak Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, Eğitim Bir Sen Erzurum Şube Başkanı Erkan Civayul, TOÇ Bir Sen Erzurum Şube Başkanı ve sendikaya bağlı işçiler katıldı.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Memur-Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, diktikleri 500 fidan ile Kurucu Başkan Mehmet Akif İnan’ın hatırasını hayatta tuttuklarını söyledi. Fidanların Erzurum Orman Bölge Müdürlüğü destekleri ile dikildiğine dikkat çeken Duman, “Bizler büyük Memur-Sen camiası olarak, her alanda aziz milletimize hizmet götürmeye devam ediyoruz. Çevreye karşı duyarlılığı artırma adına, böyle bir etkinliği düzenlemekten son derece mutluyuz, gururluyuz. Bu anlamlı organizasyona aktif olarak katıldığınız için siz değerli kardeşlerime teşekkür ediyorum” dedi.

“HEDEF BİR MİLYON FİDAN”

Memur Sen’in çevreye, doğaya verdiği değeri bir kez daha ortaya çıkardıklarını dile getiren Duman, hatıra ormanı içerisinde dikilen fidanları gelecek dönemlerde bir milyon fidana çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Duman, “Hassasiyetinizle kök salacak bu fidanlar, büyük medeniyetimizin de inşallah sembolleri olacaktır. Bizim kültürümüzde her kim bir ağacı dikerse, onun gölgesinden insanlar, canlılar istifade ettikçe, fidanı diken kişinin amel defterine sevap yazılır. Artık Memur-Sen bu meşaleyi yakmış oldu. Bu örnek davranışın diğer sendikalara da taşınmasını temenni ediyoruz. Biz Mehmet Akif İnan’ın kurduğu bir sendikayız. Bu yıl vefatının 16’inci yıldönümü. Bizim kültürümüzde kanaat önderleri, bize yaşatma medeniyetini miras bıraktılar. İnşallah bu faydalı işlerin aratarak devam etmesini temenni ediyorum” dedi.
20160501AW734287_01554

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?

bahis siteleri Betboo yeni giriş