logo

30 Haziran 2015

MEKTUPLA TACİZE 5 AY

adliye1

Erzurum’da gönül koyduğu mahalle komşusu 19 yaşındaki G.L.’ye “Seni deliler gibi seviyorum” diyerek cinsel içerikli mektup yazan A.K. (20) tutuksuz yargılandığı Asliye Ceza Mahkemesi’nde mektup yoluyla ‘cinsel taciz’ suçundan 5 ay hapis cezasına çarptırıldı.

MEKTUPLA TACİZE 5 AY HAPİS

Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye göre, taciz olayı Yakutiye İlçe Merkezinde meydana geldi. Aynı mahallede oturan  ve bir süre arkadaşlık ilişkisini sürdüren 20 yaşındaki A.K. kız arkadaşı 19 yaşındaki G.L.’ye cinsel içerikli mektup yazdı. Mektupta, “Sevgimi hiç yitirmedim. Belki beden ve kağıt üzerinde birlikteyim, yüreğim hep seninle, seni deliller gibi seviyorum” sözleri üzerine Cumhuriyet Başsavcılığı’na müracaat eden G.L. A.K.’den şikayetçi oldu. A.K. hakkında Asliye Ceza Mahkemesi’nde ‘cinsel taciz’ suçlaması ile 2 yıla kadar hapis cezası istemi ile dava açıldı.

“ONA OLAN SEVGİMİ KANITLAMAK İÇİN YAZDIM”

“Mektup yazdığım kız arkadaşım, benim halamın kızı olur. Bir süre önce gönül ilişkimiz vardı. Bu yüzden ona karşı olan sevgimi kanıtlamak için sevgi üzerine cümleler kullanarak kaleme aldım. Pişmanım” dedi.

5 AY VERİLEN HAPİS CEZASI ERTELENDİ

Karar duruşmasında tutuksuz yargılanan inşaat işçisi A.K., cinsel içerikli mektup yazdığı gerekçesiyle TCK’nin 105/1 maddesi kapsamında 5 ay hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme sanığın sabıkasız olduğunu dikkate alarak verilen hapis cezasını  hükmün geri bırakılması ile 5 yıl süreyle erteledi.

CEM BAKIRCI’NIN HABERİ

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx