logo

04 Haziran 2015

MPLİ HACIMUSTAFAOĞLU, ÇARPICI AÇIKLAMALARDA BULUNDU

MERKEZ PARTİ

 

Merkez Parti Erzurum Milletvekili Adayı ve Genel Başkan Yardımcısı Metin Hacımustafaoğlu, Kadın Kolları Genel Başkanı Mehlika Başar, Erzurum Kadın Kolları Başkanı Ayfer Kayacı, Gazeteci Yalçın Bayar  Kentvizyon Haberi ziyaret etti.
Gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan Hacımustafaoğlu, Erzurum’da HDP mitinginde yaşanan gelişmelerin provakasyon olduğunu belirterek, ayrıştırıcı siyaset anlayışının ülkeyi kaos ortamına sürüklediğini ifade etti.
Birlik ve beraberliğe önem verilmesi gerektiğini belirten Hacımustafaoğlu, ” Din, ırk, mezhep üzerinden yapılan siyaset ülkeyi bu duruma getirdi. Millet çok suçlu, bu durumu bizzat biz yaptık ithal olan fikirlere biz kucak açtık.biri dedi yaşaşın dinciler, birileri dedi Yaşasın Türkçülük, birileri dedi Yaşasın Kürtçülük, birileri dedi laik misin yoksa antilaik misin?İşte bu konular  üzerinden yapılan siyasetle ülke bu duruma geldi. Siyasette, diline  dinine mezhebine bakmadan insan olma unsuruna bakılmalıdır.  Şeytan İnsana saygı duymadığı için secde etmediği için şeytan oldu. Ülkenin gidişatı çok olumsuz” dedi.

Merkez Parti’nin cemaat partisi olarak lanse edildiğini bu durumunda yıpratma amaçlı olduğunu belirten Hacımustafaoğlu, cemaatlerin dünya işleriyle uğraşmaması gerektiğini partilerine yöneltilen bu eleştirilerin gerçeği yansıtmadığını söyledi.

İstifa eden İl Başkanı Köroğlu’nun, emanete ihanet ederek, ayrıldığını belirten Hacımustafaoğlu, siyasetin etik ilkelere önem verilerek yapılması gerektiğini söyledi.
Ülke ekonomisinin dışa bağlı olduğunu belirten Hacımuustafaoğlu, Türkiye’de ilimin tespit ettiğimi 108 elementin 77’inin dünya endüstrisinde kullanıldığını ancak, ülkenin bu rezervlerden yararlanamadığını ifade etti.
Hacımustafaoğlu, refah seviyesinin yükselmesinin sanayi ve endüstriye bağlı olduğunu belirterek, ”Bizim istediğimiz dünya konjöktöründeki insanların yaşadığı medeniyette huzur içerisinde yaşamak, sevgiyle muhabbet içerisinde yaşamak.İnsanı herşeyin üzerinde tutmak” dedi.
ERZURUM KAN KAYBEDİYOR
Hacımusfaoğlu, “Türkiye iyi yönetilmedi, gerek dış politika, gerek ekonomi ve gerekse halkın refahı için beklentiler boşa çıktı. Bakın tarım ve hayvancılığın başkenti olarak lanse edilen Erzurum, bu sektörlerde öyle bir hale geldi ki, ne çiftçimiz ne de tüccarımız belini doğrultamaz oldu. İlimizde o kadar sorun var ki sıralarsak zaman bile yetmiyor. Buradan soruyorum iktidar partisi yönetimlerine Erzurum için ne yaptınız. Erzurum’a ne kazandırdınız. Erzurum’lu iş adamları kendini geliştirdi mi yoksa iflas ertelememi verdi.
Ayrıca Bugün diğer ülkelerden canlı hayvan başta olmak üzere, saman ithal edildi. Bununla da yetinilmedi ve şimdilerde dışarıdan ithal patates gizliden gizli Türkiye ye sokuldu. Hatalı politikalar sonucu büyük bir çıkmaza girmiş bulunmaktayız. Bizler sanal gündemler değil gerçekler ne ise onu konuşmalıyız. Dediğim konularda eğer bir çarpıtma varsa buyursunlar iktidar milletvekilleri hatta adayları ile bu konuları tartışmaya hazırız. Giderek yoksullaşan bir toplum haline geldik. Sadece iktidara yakın çevreler parasal olarak güçlerine güç katarken, yoksullarımız daha yoksul hale gelmiştir. Bizler bu tabloları değiştirmek için halkın karşısına alternatif olarak çıktık. Merkez partisi genel başkanı ve genel başkan yardımcıları ile yani kaliteli bir kadro ile Türkiye yi yönetmeye talip olmuştur. Birileri bizi küçümseye bilir. Hatta diğer partiler içine de katabilir. Ancak halkımız bizim seçim beyannamemiz ve bizin projelerimizin ne kadar tutarlı ve de ne kadar gerçekçi olacağını görecek. Doğru ne ise onu anlatacağız. Bizim yalanla dolanla siyaset yapma gibi bir durumumuz yok. Çünkü elif ba gibi dik olacağız ve doğru olacağız”
PARTİMİZE İLGİ VAR
Merkez partiye ilginin arttığını belirten Hacımustafaoğulları, ”Seçim gezilerinde vatandaşların ilgi ve sevgisini de zaten görüyoruz. Yani bu ilgi ve sevgiden doğru yolda olduğumuzu bir kez daha belirtmek isterim. 13 yıldır iktidar olan bu parti ve belediye, büyük ŞEHİR Erzurum’u büyük bir kasaba yaptı. Yiğit gençlerimiz gurbet ellerde çalışmak zorunda bırakıldı. Bakın ilimizde gençlerimizin yüzde 80’i işsiz. Her gün festival, konser ve sanatçı organize eden büyükşehir belediyesi saçılan paralarla daha çok öğrenciye burs verebilirdi. ” dedi.
Merkez parti Erzurum Milletvekili adayı Metin Hacımustafaoğlu açıklamasında “Rize’den iki Başbakan çıktı. Ayrıca, Erzurum’dan Rizeli, Malatyalı, Gaziantepli ve Karslı milletvekili çıkarıldı. Şimdi Erzurumlular kendi öz evladı olan Genel Başkanımız Abdurrahim Karslı’ya sahip çıkması gerekmektedir. Türkiye’nin birde dadaş Başbakan’ı olması lazım. Bu onurda Dadaş’a yakışır.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx