logo

MERKEZ PARTİ GENEL BAŞKANI KARSLI ERZURUMDAYDI

DSC_0109

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı Erzurum’da

Karslı’dan Hükumete Sert Eleştiri

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı ve Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü Döğer, teşkilatların yeniden yapılanması kapsamında Erzurum’a geldi.
Geçirdiği rahatsızlık münasebeti ile uzun bir süre aktif siyasetten uzak kalan Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, ülke genelinde teşkilatların yeniden yapılanması kapsamında bölgesel ziyaretlere başladı.
Yeniden teşkilatlanma kapsamında ilk ziyaretini Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hüsnü Döğer ile birlikte memleketi olan Erzurum’a yapan Abdurrahim Karslı’yı Merkez Parti Erzurum İl Başkanı Ahmet Yılmaz ve il yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

DSC_0129
Şehir içinde vatandaşlar ile görüşen ve bir de kahvehane ziyareti gerçekleştiren Genel Başkan Karslı, burada bir süre vatandaşlarla sohbet etti.
Kahve ziyareti ardından Merkez Parti İl Başkanlığı tarafından özel bir restoranda düzenlenen teşkilat toplantısına katılan Karslı, burada gündeme dair açıklamalarda bulundu.
Türkiye’de iktidarı ve muhalefeti ile birlikte eski siyasi hareketlerin bittiğini ve bununla birlikte eski düşünce hareketleri ve oluşumlarının da ömrünü tamamladığını dile getiren Karslı, şuanda Türkiye’de temiz bir yapı bulmanın zor olduğunu söyledi.
Sorunun sadece siyasi hareketleri etkilemekle kalmadığının da altını çizen Karslı, muhalefet ve iktidarın yanı sıra ülkedeki fikri hareketlerini de yerle bir ettiğini dile getirdi.
Gelinen noktada ülkenin yeni bir oluşum ve fikir hareketine ihtiyaç duyduğunun altını çizen Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, bu hareketin tüm toplumların en temel ihtiyacı olan hürriyet, adalet ve kardeşlik üzerine kurulması gerektiğini söyledi.
Genel Başkan Karslı sözlerine şöyle devam etti;
‘Türkiye’de yükselecek yeni siyasi hareket hürriyet, adalet ve kardeşlik olmak üzere üç temel unsur üzerine kurulu olmalıdır. Bizler de Merkez Parti olarak böyle bir siyaseti ülkemizde yaymak istiyoruz.
Türkiye’de şimdiye kadar birçok siyasi hareket hayat buldu. Son olarak geldiğimiz noktada ise siyasal İslamcılık hareketi ile karşılaştık. Bu hareket din adına ortaya çıkmış olmasına rağmen dine en fazla zarar veren hareket haline geldi. Türkiye’nin temelinde olan bir milliyetçilik hareketi vardı. Maalesef çeşitli oyunlar ile onu da bitirdiler. Bunları ikiye bölerek farklı siyasi hareketler ile bir araya getirdiler.
Dolayısı ile siyasal islam biterken, milliyetçilik hareketi de yer ile yeksan edildi. Bunlarla birlikte ‘Biz Kürtlere huzur getireceğiz’ diyen HDP hareketi de terör örgütleri ile hareket ederek Kürtlere en çok zarar veren hareket haline dönüştü.

DSC_0139
İşte bu yüzden mevcut iktidar ve muhalefeti reddeden yeni bir siyasi harekete ihtiyaç hâsıl olmuştur. Her türlü şu culuk, bu culuk tan uzak olan, tüm etnik kimlikleri kapsayan ve tüm vatandaşlarımızı kucaklaması gereken bir harekete ihtiyaç vardır.
Şuanda ülkemin çeşitli noktalarını gezerek hem teşkilat yapılanmamızla ilgileniyor ve hem de vatandaşlarımızın sorunlarını dinliyoruz. Ziyaret ettiğimiz tüm şehirlerde vatandaşlarımızın ortak talebi adalet, hürriyet ve kardeşlik istiyor. Türkiye’de artık herkes iş, aş ve ekmek istiyor. Bizler de bunun için çalışıyoruz.
Diyoruz ki iyi insan şucu veya bucu olan insan değildir. Aklını şuraya veya buraya kiraya vermiş insan değildir.
İyi insan; işi ehline veren, adil olan, emanete riayet eden, ahde vefa gösteren ve yalan söylemeyen insandır. İşte bizim siyasetimizin hedefi böyle insanlar yetiştirebilmektir. Ve yine bizlerin siyasetimizin temeli hürriyet, adalet ve kardeşlik üzerine olacaktır.
Ülke olarak çok sıkıntılı bir ekonomik süreç geçirmekteyiz. Sadece bireyler veya şirketler değil devlet olarak ta büyük bir yük altındayız. Ülke olarak 500 Milyar dolarlık bir borca sahibiz. Ve bu borcun acil ödenmesi gereken oranı 200 milyar dolar. Ve maalesef devletimizin kasasındaki mevcut tutar 17 milyar dolar civarında. Yani devletimizin de mali durumu çok kötü durumda.
Geldiğimiz noktada maalesef ekonomik olarak, eğitim olarak ve adalet olarak iflas etmiş durumdayız.
Maalesef mevcut hükümet ülkemizdeki tüm kurumları yerle yeksan etti ve yine ülkeyi baba-oğul bir şirket gibi yönetmeye başladılar.
Şimdi biz Merkez Parti olarak başka hiçbir güç ile gizli anlaşmalar yapmadan bu millete güvenerek ve sizlere danışarak bu sorunları herkese anlatmak ve düşüncelerimizi tüm ülke ile paylaşmak istiyoruz. Ve yine milletimizin desteği ile milletimize hizmet etmeyi hedefliyoruz.
Ve inşallah yakın zamanda tüm ülkede ve aynı zamanda tabelalarımız yükselecek ve hürriyet, adalet ve kardeşliği temel alan bir adımla tüm halkımız ile buluşacağız.’

DSC_0024

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?

bahis siteleri