logo

MERKEZ PARTİLİ ÖCAL : ‘’BİZ CEMAATİN PARTİSİ DEĞİL, HİZMET PARTİSİYİZ’’

MERKEZ PARTİ SÖYLEŞİ

SUNUŞ:
Merkez Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Ayşe Öcal, Merkez partin misyonunu ve Erzurum’daki teşkilatlanma çalışmalarını Yenigün Gazetesi’ne anlattı. Genel Başkanı Erzurumlu olan bir partinin Erzurum’a önemli katkıları olacağını belirten Öcal, ‘’ Biz cemaatin partisi değiliz, hizmet partisiyiz Siyasete ayrılıklar konuşularak, siyaset yapılıyor.mMerkez parti Merkezine insanı koyan önce insan, önce insanı hakkını ve adaleti savunan siyasi bir oluşumdur. Herkese eşit mesafede olmak, misyonuyla yola çıkmış yeni bir oksijen, yeni soluktur.’’ dedi.
Öcal ile yaptığımız söyleşiyi aktarıyor, iyi haftalar diliyoruz.
Gamze İSPİRLİ

İSPİRLİ: ‘’ Sayın Öcal, Öncelikle sizi tanıyabilir miyiz?’’
ÖCAL: ‘’ Erzurumluyum, Eğitimciyim, daha önce Refah Partisinde kurucu kadın kolları başkanlığı yaptım.
Refah Partisinde Antalya Milletvekili adayı oldum Çeşitli televizyonlarda program yapımcılığı ve sunuculuğu görevinde bulundum. 6 sene Almanya’da eğitimcilik yaptım. AK Partiden milletvekili aday adayı oldum. Vakıf başkanlığı yaptım, 4çocuk annesiyim.

İSPİRLİ ‘’Sayın Başkan, Merkez partinin misyonu nedir?
ÖCAL : ‘’ Siyasette ayrılıklar konuşularak, siyaset yapılıyor.Merkez Parti, merkezine insanı koyan önce insan, önce insanı hakkını ve adaleti savunan siyasi bir oluşumdur. Herkese eşit mesafede olmak, misyonuyla yola çıkmış yeni bir oksijen, yeni soluktur.’’

İSPİRLİ: ‘ Merkez Parti’nin hizmete yakın bir parti olduğu söyleniyor, cemaatin partisi olduğu iddia ediliyor, bu konuda neler söyleyeceksiniz?
ÖCAL: ‘’Genel Başkanımıza da bu soru sıklıkla soruluyor. Genel Başkanımız hiçbir zaman cemaatle görüşmedi. Yeni kurulan bir parti, bu gibi ifadelerle yıpratılıyor. Partimize teveccüh gösteren insanlar yanıltılıyor, aslı olmayan ifadeler kullanılıyor. Ülke insanın partisiyiz, hizmet partisiyiz, hizmete bağlı parti derseniz ona şerh koyarız’’

İSPİRLİ: Türkiye’de kadının siyasetteki yeri nedir?
ÖCAL : ‘’Türkiye’de siyaset kadınlar üzerinde yapılıyor. Hanımefendiler sadece seçim arifelerde partiyi anlatan dolgu malzemesi olarak kullanılıyor. Bu ifade kadınlarımız tarafından yanlış anlaşılmasın ancak, durum bundan ibaret. Maalesef kadınlar siyasette hak ettiği yerde değil.

İSPİRLİ : Sayın Genel Başkan, Merkez Parti’de böyle olmayacak mı?
ÖCAL: ‘’Merkez partide bu böyle olmayacak, kadınlara önem veriyoruz, donanımlı, bilgi birikimi yüksek kadınları kadrolarımıza alıyoruz. Siyasette birikimli insanlara yer veriyoruz.

İSPİRLİ : ‘’Sayın Öcal, teşkilatlanma çalışmaları ne aşamada?
ÖCAL: ‘’ İlk defa Genel Başkanı Erzurumlu olan bir siyasi parti kuruldu. Kadın ve gençlik kolları kurulma aşamasında. 27 sinde Erzurum il başkanlığının açılışı var. Güneş Erzurum’dan doğmuştur, ülkemizin üzerine. Partimize olan teveccüh her geçen gün artıyor.

İSPİRLİ: Siyasette yaşadığınız en ilginç anınızı okuyucularımızla paylaşır mısınız?

ÖCAL : ‘Genel Başkanla konuşmalarından sonra miting konuşmasını ben yapıyordum. Antalya’ da miting konuşması sonrası yaşlı beyefendi bana doğru geldi, ‘’Kızım sizin elinizden öpmek istiyorum’’ dedi. Konuşmalarımdan çok etkilenmişti. Vatana, millete, bayrağa olan sevginizi görünce şevke geldi, o yıllar siyaset haremlik selamlık şeklinde yapılıyor ki , benimle beyefendi arasındaki diyalog, partideki bazı kişiler tarafından dedikodu olunca üzülmüştüm, ancak o beyefendinin tavrı beni duygulandırmıştı. O beyefendiyi saygıyla anıyorum.
İSPİRLİ: Seçmen niçin merkez partiye oy vermeli?
ÖCAL: ‘Vatanı olmayanın huzuru, dini olmaz. Seçmen, milli ve manevi değerlere önem veren bir partiye oy vermelidir. Öncelikle muhabbet gelişecek, sorunlara rasyonel çözümler üretilecektir. Türk, Kürt, laz, sağcı solcu birbirine kucaklayacak. 12 sene iktidarda kalmış bir parti sosyolojik ve psikolojik açıdan baktığımızda bu kadar uzun iktidarda kendini tekrarlayan, kapalı grup haline gelen, basın, sermayedar, kendinden olanı gruplaşmış bir sistem tıkanmış,, üst akıla ihtiyaç duyulmuştur. Yep yeni barışçı, muhabbetle yola çıkmış insanı merkezine koymuş, bir partiyi seçmenin merak etmesini, kurucularını, genel başkanını , ülkesini, vatanını bayrağını seven bu partiyi yakinen araştırmalarını, istiyoruz. Özellikle ekonomiden etkilenen kadın seçmenleri destekçi olarak görmek istiyoruz.

İSPİRLİ: bundan sonraki hedefleriniz nelerdir?
ÖCAL: ‘’Yapılacak çok şey var, stratejik planlaması yaparak, vakti ve nakti doğru kullanıp, önemli çalışmalar yapacağız. Sağlık, eğitim ve asayişle ilgili sorunlar ve çözüm önerileri konusunda her Salı günü halka açık sunumlar yapılıyor. Meseleleri doğru teşhis edebilecek, kabiliyetle ekibimiz var. Partimiz ciddi programlarla iktidara yürüyor.

Verdiğiniz bilgilerden dolayı teşekkür ederiz….

Etiketler: » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx