logo

MERKEZ PARTİSİ GENEL BAŞKANI KARSLI’YA ERZURUM’DA YOĞUN İLGİ

merkez5

Merkez Parti Genel Başkanı Abdurrahim Karslı, memleketi Erzurum’a gelerek partisinin il başkanlığı binasının açılışını yaptı.
Karslı, partisinin Saraybosna Caddesi’ndeki Erzurum il başkanlığının açılışında yaptığı konuşmada, siyasette girmesinin nedenlerini anlattı.
İktidara talip olmamaya çalıştığını belirten Karslı, “Türkiye’de iktidara talip olanlar, şahsi menfaatleri, yalan ve riyakarlık üzerine siyaset yapıyorlar. İşte ben bu aşamada hiç olmamaya çalıştım. Biz, Türkiye’deki bu yalana dayalı, şahsi menfaate dayalı ve canavarlaşmış siyaseti ortadan kaldırmak için yola çıktık” diye konuştu.
Yalana dayalı siyaseti bertaraf edeceklerinin altını çizen Karslı, Türkiye’de siyaset yapanların, insanları parçalamak için çalıştığını, Müslümanları da birbirine düşürdüğünü iddia etti.
Ergenekon ve Balyoz davalarına değinen Karslı, “Bu onların başındakiler okyanuslar ötesine davet edilip, çağrılıp, ‘gel, bu ayrılık bitsin’ deniliyordu. Bir gecede o da Haşhaşi oldu. Erzurumlular niye yanımda durmalı? Bunu sormamız lazım. ‘Gerçekten bu devleti yıkmaya çalışan bir hain mi var bizim içimizde, bu Erzurum bir hain mi büyütmüş, yoksa ehli iman, hayatını bu işe harcayan birisi midir’ bunu bilmemiz lazım” ifadelerini kullandı.
Karslı, muhalefeti eleştirerek,
“Partilerden bir tanesi dindar, öyle dediler. İçerisinde adalet ve kalkınma var. Bu partinin kurulduğunu duyunca, ‘hem kalkınacağız hem adaletli olacağız, ilaç gibi bir şey’ dedim ama geldiğimiz noktayı biliyoruz. Bir tanesi BDP idi HDP oldu. Bütün maksatlarıTürkiye’yi bölmek. Biri kendinden başkasını milliyetçi kabul etmez. Halbuki milliyetçilik, memleketini sevmek, dinini sevmektir, ahlakını sevmektir. Milletin menfaatini her şeyin önünde tutmaktır. Kenarda bekleyip, iktidar için dua ediyorlar. Diğeri ise yıllardan beri, çoğu vatandaşın dediği gibi, Atatürk’ü pazarlayan CHP dediğimiz Atatürkçü bir parti.Atatürk gelse bunları sokaktan kovar.”
Merkez Parti İl Başkanı Mustafa Yıkıcı da çıktıkları yolun, iktidarla sonuçlanacağını söyledi.
Erzurum bar ekibinin gösteri yaptığı törende, kurban kesilerek dua edildi. Ardından, il başkanlığının açılışı gerçekleştirildi
Erzurum’da çeşitli ziyaretlerde bulunan Karslı, halkın yoğun ilgisini gördü.
merkez parti2

merkez parti3

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+10 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx