logo

22 Mart 2014

MHP Çat ilçe Başkanı Sarı: ‘’Çat’ta partimize yoğun bir teveccüh var’’

MHP Çat  İlçe Başkanı Yavuz Sarı,  yerel seçim sürecinde saha çalışmalarına yoğunlaştıklarını belirterek, ‘’ Çat’ta partimize yoğun bir teveccüh var ‘’ dedi.

Sarı, Kent Vizyon 25’e  yaptığı açıklamada deneyimli ve ilçeye önemli hizmetler sunan  eski belediye başkanı Seyfettin Sarı’nın ilçe için önemli  projeleri olduğunu ifade ederek, Sarı’nın MHP’den Çat Belediye Başkanı olduğunu anımsattı.

Köylerde önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Sarı, ‘’Adayımız ithal değil, herkes tanıyor. Erzurum’un kaderinde olduğu gibi bizim ilçemizde de ithal adaylar var.  Biz ilçemize pazara kadar değil mezara kadar sahip çıkacağız’’ diye konuştu.

İlçeye 10 yıl içerisinde hiçbir hizmet üretilmediğini belirten Sarı  şöyle devam etti:

‘’ İlçemize 10 yıldır taş üstüne taş konulmadı. Çevre temizliği, alt yapı, ,imar, istihdam, ulaşım konusunda hiçbir çalışma yapılmadı.  Sosyal  alanda hiçbir çalışma yok.  İlçemizden bir vekil çıkmasına rağmen, halen yolu, suyu , alt yapısı olmayan köylerimiz var.  İlçemizde halen su  ve elektrik kesintisi yaşanıyor.  Çat üvey evlat muamelesi görüyor’’

10 yıl önce Belediye Başkanlığı yapan Seyfettin Sarı’nın ilçeye önemli hizmetler sunduğunu belirten Sarı, ‘’ Çat’ta  dükkanlar yaptık,  ana caddeyi kullanılır duruma getirdik, belediye araç filosunu yeniledik,  belediye hamamını kullanılabilir duruma getirdik.  İlçede devlet hastanesinin hizmete açılmasını sağladık. 2004 yılında belediyeyi sıfır borç ve 69 işçiyle devrettik. Ancak şimdi 29 işçi ve 4.5 milyon TL borç var’’ diye konuştu.

Çat ilçesinin kalkınması için önemli projeleri olduğunu belirten Sarı, Çat’ta alt yapı, imar, ulaşım ve sosyal alanın sorununu çözeceklerini ifade etti.

Tarım ve hayvancılığın kalkınması için önemli çalışmalara imza atacaklarını belirten Sarı, ilçede konut sorununu çözerek  dışarıdan gelenlerin Çat’ta kalmasını sağlayacaklarını sözlerine eklediDSC_0227 DSC_0229

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+7 = ?

bahis siteleri