logo

27 Mart 2014

MHP Köprüköy Belediye Başkanı Yanık: ‘’Köprüköy yıllardır kan kaybediyor’’

MHP Köprüköy Belediye Başkan Adayı Halil Yanık, Köprüköy’ün yıllardır kan kaybettiğini belirterek, ilçenin  sürekli göç verdiğini anımsattı.

İlçede ahalen su ve elektrik kesintisi, alt yapı sorunlarının devam ettiğini belirten Yanık, ‘’10 yıl içerisinde İlçe merkez nüfusumuz 5 binlerden bin 400’e gerilemiştir.  Mevcut belediye ilçeye hizmet üretememiştir. Köprüköy 40 yıllık belediye olmasına rağmen durum içler acısıdır’’ dedi.

Yanık, seçilmesi halinde ilçede önemli çalışmalara imza atacağını belirterek, şunları söyledi:

‘’38 köy ve 10 mezramızda önemli çalışmalara imza atacağız.  Nasip olursa bütün köylerimizde önemli çalışmalar gerçekleştireceğiz.  Köy konakları ve taziye  evleri yaparak, köylere KÖYDES projesi kapsamında, kilit taşı döşeyeceğiz. İlçemize Emniyet Binası ve Kaymakamlık binalarını ilçe merkezine taşıyacağız. İlçemizde eczane sorunun aşılmasını sağlayacağız, ilçede büyük marketlerin kurulması yönünde çalışmalar başlatacağız, ilçemize gelen misafirlerimiz için pansiyon, otel gibi hizmet binaların inşa edilmesini sağlayacağız. İçme suyu sorunumuz bu çağda en önemli sorunlar içerisinde yer alıyor. Bu sorunu çözeceğiz. Belediyemizde mevcut bulunması gereken ambulans, itfaiye ve iş makinaları temin edeceğiz. Halkımızın teveccühü ile iddialı projelerimizi hayata geçireceğiz’’

Yanık, ilçeye hayvan pazarı kurulması yönünde çalışmalar yapacaklarını tarım ve hayvancılık sektörlerine destek olacaklarını da sözlerine ekledi.

,

DSC_0349

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+1 = ?

bahis siteleri