logo

MHP’Lİ ÇİMEN: “AKP GÖZÜNÜ MHP’NİN OYUNA DİKTİ”

 

akpMHP Milletvekili adayı Ertürk Çimen, “AKP her gittiği yerde MHP’ye çamur atıyor, iftira ediyor. MHP seçmeni bunun farkında” dedi.
MHP Milletvekili adayı Ertürk Çimen, seçim gezilerini sürdürüyor. Dadaşkent de seçmenle buluşan, esnaf ziyareti yapan Ertürk Çimen’e ilgi yoğundu. Genci yaşlısı Ertürk Çimen’i adeta bağırlarına bastılar.
Esnaf ziyareti sırasında birçok esnaf Ertürk Çimen’e dert yanarak siftahsız Kepenk kapattıklarını söylediler.
Ertürk Çimen, 13 yıllık AKP iktidarının ülkeyi ve Erzurum’u getirdiği noktanın iç açıcı olmadığını,Vatandaşı ötekileştirdiğini belirtti.
Esnafın, emeklinin, köylünün, çiftçinin, çalışanın durumunun iyi olmadığını, her geçen gün yoksullaştığına dikkat çeken Ertürk Çimen, ‘Benim Erzurumlu vatandaşlardan isteğim artık bu iktidara dur demeleridir.
Bakın AKP İktidarı yasaklar var kaldıracağız, yoksulluk var kaldıracağız, yolsuzluk var kaldıracağız diye iktidara geldiler o günden bu güne ne yapmış, yoksulluğu kaldıracağız dediler, 2 milyon 800 bin insanımız devletten yardım alırken şuanda 20 milyondan fazla insanımız devletten yardım alır duruma gelmiş, Çiftçimiz 2 kilo buğday sattığında 1 litre mazot alıyordu dediğimizde bizi eleştirenler vardı. Şuanda çiftçimiz 1 litre mazot alabilmek için 6 kilo buğday satmak mecburiyetinde kalmış.
AKP’nin yapmış olduğu icraatlar ortada. Esnaf borç batağına atılmış durumda. Siftahsız günlerin ardından esnaf, sırtına bindirilen ağır borçları ödemek ile baş başa bırakılmış. Sadece esnaf değil, çiftçi, memur, emekli, işçi de perişan durumda. Ekonomi dip yapmıştır.’şeklinde konuştu.
-GÖZLERİ MHP’NİN OYLARINDA
MHP Erzurum Milletvekili adayı Ertürk Çimen, AKP’ni iftiracı bir politika izlediğini söyledi. Ülkenin birlik ve beraberliğini, bütünlüğünü temine yönelik 4 maddeyi kabul etmeyen AKP iktidarı, PKKgüdümlü HDP’nin çözüm süreci adı altında bütün isteklerini kabul ettiğini belitti.
‘Türk Bayrağını’ tahrik sayanlarla kol kola girmiştir AKP’ diyen Ertürk Çimen, şimdi ortaya çıkmış Tek Bayrak, Tek Millet, Tek vatan dediklerini, bir anda milliyetçi söylemlerle vatandaşın karşısına çıktıklarını anlattı.
‘AKP iktidarı başı sıkıştı mı Vatan, bayrak, millet diyor. Ben şimdi soruyorum Çözüm sürecinde tek vatan, tek bayrak, tek millet var mı? Onlar bu soruya cevap veremezler. Ben vereyim, öyle bir hassasiyetleri yoktur. Siz şimdi AKP iktidarını milliyetçi söylemlerine inanmayın. Onların bir amacı kaldı o da MHP’nin oylarını almak. MHP’nin oylarına göz dikmek. MHP seçmeni bunun farkındadır.
MHP Genel Başkanını yıpratma içerisine girmişlerdir. İftira atarak, yalan söyleyerek yol almaya çalışıyorlar. Bu yol doğru bir yol değildir. Bu yolda ayakları taşa çarpacaktır’ diye konuştu.
KOALİSYON ALDATMACASI
AKP iktidarının tiyatro yaptığını, senaryo çizip oynadıklarını ifade eden MHP’li Ertürk Çimen, şunları söyledi:
‘MHP’nin 4 şartı vardı. Bu şartlar üniter devlet yapısının korunması, yolsuzluk ve hırsızlıkların araştırılması, çözüm sürecine son verilmesi ve cumhurbaşkanının anayasal çizgiye geri dönmesiydi. Bu 4 maddenin hangisi AKP’yi rahatsız etmiştir. Bu şartların tümünü Yüce Türk Milleti kabul ediyor ama AKP kabul etmiyor. Sonrada çıkıp Sayın Genel Başkanımız için Devlet Bahçeli koalisyona hayır dedi diyerek iftira atmaktadırlar.
Koalisyonu asıl kendileri kurdurmadı.’

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?

bahis siteleri