logo

29 Nisan 2015

MHPLİ KAYA’DAN BAŞKAN SEKMEN’E SERT ELEŞTİRİ

mhp-erzurum-il-baskani-zekai-kaya-tutuklandi

MHP Erzurum Milletvekili adayı Zekai Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, Erzurum’u aylardır oyaladığını ve açıkladığı projelerden hiçbirisinin gerçekleşmediğini savundu.
MHP Erzurum Milletvekili adayı Zekai Kaya, Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e yapma sözü verdiği ancak bugüne kadar gerçekleştiremediği projelerin akıbetiyle ilgili birçok soru yöneltti. Geçtiğimiz yıl yapılan yerel seçimlerde işbaşına gelen Mehmet Sekmen’in, Erzurum’u aylardır oyaladığını ve açıkladığı projelerden hiçbirisinin gerçekleşmediğini kaydeden Zekai Kaya, “İki konser, bir festivalle belediye reisliği olmaz. Basında, televizyon ekranlarında proje üstüne proje açıklayan Başkan Sekmen, şimdilerde hangi işlerle meşgul, çok merak ediyoruz” dedi.
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, geride kalan 14 ay boyunca yaptığı tek icraatın Erzurum halkını oyalamak ve günü kurtarmak olduğunu öne süren Zekai Kaya, “Başkan Sekmen, Erzurum’un tarım ve hayvancılık merkezi olacağını açıklamıştı, ses çıkmadı. Kim oldukları bile belli olmayan bir-iki Arap işadamını Erzurum’a getirmekle, yedirip-içirmekle bu işler olmuyor. Hani yatırım, hangi aşamaya geldi, çıksın açıklasın” diye konuştu.
“TERMİK SANTRALE NE OLDU?”
Sekmen’in açıkladığı bir başka projenin termik santral olduğunu hatırlatan Zekai Kaya, “Termik santral projesi de, Başkan Sekmen’in balon projelerinden birisiydi. O hangi aşamada, çıksın açıklasın! Ayrıca Başkan Sekmen, Erzurum’a organize deri sanayi bölgesi kuracaktı, ayakkabı fabrikası açacaktı, çay köklerinden ahşap üretimi yapacaktı, bu projelere ne oldu, çıksın kamuoyuna açıklasın!” şeklinde konuştu.
Sekmen’in, geçtiğimiz aylarda basına yansıyan açıklamalarından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden teknik bir ekip getirdiğini öğrendiklerini hatırlatan Zekai Kaya, “Bu teknik ekip, Erzurum şehir merkezinde ve özellikle de Aziziye ilçesinde cazibe merkezleri oluşturacaktı, ne oldu? Yoksa bu ekip Erzurum’u cazip bulamadı mı?” diye sordu.
“BAŞKAN SEKMEN’İN BALONLARI PATLIYOR”
Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’in, TCDD Erzurum Gar Müdürü’nü de yanına alarak objektiflere bol bol poz verdiğinin altını çizen MHP Milletvekili adayı Zekai Kaya, “Başkan Sekmen, Erzurum’a hafif raylı ulaşım sistemi kuracaktı, hatta demir yollarında bu proje için tur bile attı. Bu proje hangi aşamada, çok merak ediyoruz. Yoksa hafif raylı ulaşım projesi hafif hafif hayal olmaya mı başladı?” şeklinde konuştu.
Sekmen’in yatırım projelerinden her birinin birer balondan ibaret olduğunu anlatan Zekai Kaya, “Bu balonlar birer-ikişer patlamaya başladı. Başkan Sekmen, galiba Erzurum’u konser ve festival meraklısı bir şehir sanıyor. Bıraksın ağaçları ışıklarla donatmayı, yollara renkli şeritler çizmeyi de, Erzurum halkına verdiği sözleri tutmaya baksın” dedi.
KAYA: HESAP GÜNÜ 7 HAZİRAN’DIR
Kaya, 7 Haziran seçimlerinde milletin geçmişin hesabını bu iktidardan mutlaka sorması gerektiğini vurgulayarak, “Biz geride kalan 14 ay içerisinden sadece birkaç projeyi sıraladık. Bunlar gibi daha onlarca var. Ama gariptir ki, bu projelerden hiçbiri ortada yok. Halkımız uyanık olmalı ve Erzurum’un günlerini, aylarını ve yıllarını heba eden bu zihniyetten artık hesap sormalıdır. Bu anlayış için hesap günü ise, kesinlikle 7 Haziran’dır” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+4 = ?

bahis siteleri