logo

MHPLİ MEHMET UZUN YAKUTİYE İÇİN ”BENDE VARIM” DEDİ

 DSC_0003
Erzurum’da yerel seçim süreci oldukça hareketli geçiyor. MHPli aday adayı Mehmet Uzun, yılların belediyecilik deneyimiyle Yakutiye için ”bende varım” dedi.
Kentvizyon haber portalını ziyaret ederek, haber müdürümüz Kerim Burucu’ya projeleriyle ilgili açıklamalarda bulunan Uzun, Yakutiye’nin vizyonunu değiştirecek önemli projeleri olduğunu ifade etti.
 MHPli Yakutiye Belediye Başkan aday adayı Uzun, belediyecilik konusundaki deneyimlerini en iyi şekilde değerlendirmek için yola çıktığını belirerek,  kentte belediyecilik konusunda yeni bir soluk getireceğini söyledi.
92db9db1-cc1d-470c-93ee-ea46b99aa6e4

 

Niçin aday olduğu konusunda  açıklamalarda bulunan Uzun, ”Söyleyecek bir sözüm, aklımda projelerim, hayallerim, hizmet edecek bir şehrim, bir ülkem ve bir insanlık var. Bu yüzden yola çıktım Erzurum’dan.Aday adaylığı bir yarış değil; göreve talip olma ve bende varım deme sürecidir. Nihayetinde adaylıkların tespitinde karar vericilerin, görüntüye ve gürültüye değil; fikre ve donamıma önem vereceklerini düşünüyorum.

1

21 yıl boyunca Erzurum büyükşehir belediyesinde idareci olarak görev yaptım. Uzun süren bu çalışmalarımdaki edindiğim tecrübelerimi çok eksik gördüğüm Yakutiye belediyesine aktarmak istiyorum. Yaptığım işler nedeniyle geniş bir halk kitlesine ulaşıp, sohbet esnasında tarafımıza yapılan serzenişleri dikkate alarak kadim şehrimize hizmet etmek için sizlerden de icazet alarak bu kutlu yola çıktım.

2

Erzurum’un en büyük ilçesi olan Yakutiye belediyesinin her ferdinin gönlüne MHP’nin doğruluktan taviz vermez fikrini nakşetmek için adayım. Belediyecilik birikimimi ve tecrübelerimi Yakutiye halkının yararı için seferber etmek ve önemli fırsatı hizmete dönüştürmek sizlerin desteğine bağlıdır. Bu nedenle kahraman ve fedakâr insanların diyarı olan Erzurum’da özü doğru, sözü doğru, eli açık, sofrası açık, mazlumun yanında ve zalimin karşısında olan yiğit dadaşlarla kurtuluş yollarımızda verdikleri mücadele ile Türkiye’ye örnek olan bar tutan, at binen, cirit atan, geçmişinden kopmayan milli ve manevi değerlerinden taviz vermeyen tüm Erzurumlu kardeşlerime hizmet için adayım” dedi.

5

MEHMET UZUN KİMDİR?
19 Aralık 1971 tarihinde Erzurum’da dünyaya geldim. İlk, orta ve lise öğrenimimi Erzurum’da tamamladım. 1987 yılında bizim ocak dergi temsilciliği ve orta öğretim masa başkanlığı yaptım. 1992 ve 1993 yıllarında ülkü ocakları yönetim kurulu üyeliği yaptım. 1994 ve 1995 yılları arasında MHP il yönetim kurulu üyeliği yaptım. Anadolu Üniversitesi, İlahiyat ve Kamu Yönetimi bölümlerinden mezun oldum. 1998 yılından itibaren Erzurum Büyükşehir Belediyesinde sırasıyla;
-Erzurum Büyükşehir Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü
– Erzurum Büyükşehir Belediyesi Protokol Müdürlüğü
– Erzurum Büyükşehir Belediyesi Terminal Şube Müdürlüğü
– Erzurum Büyükşehir Belediyesi Semt Garajlar Şube Müdürlüğü
-Erzurum Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Şube Müdürlüğü görevlerinde bulundum.
Halen Erzurum Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdürlüğü görevini yapmaktayım. Aynı zamanda Kamu-Sen üst kurul ve il delegesiyim. Evli ve iki çocuk babasıyım.
806101c9-02a0-4a6a-b687-3408368a9d46

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+2 = ?

#

MHPLİ MEHMET UZUN YAKUTİYE İÇİN ”BENDE VARIM” DEDİ” için 15 Yorum

 1. Gülsün Şahna : diyor ki:

  Rabbim güzel gönlüne göre versin yolunu açık eylesin.

 2. Samet : diyor ki:

  Hem kişiliği ? Hemde iş yönü açısından başarılı, yıllardır belediye de görev yapan, belediyeciliği bilen adam gibi adam Mehmet uzun abimiz . Hayırlı olsun inşallah …

 3. Sinem : diyor ki:

  Mehmet başkanım seninle gurur duyuyoruz sonuna kadar arkandayız

 4. Maksut kotan : diyor ki:

  Allah kolaylık versin.Yolun açık olsun.

 5. Emre : diyor ki:

  Mücadele gücünüz ve azminiz konusunda hiçbir engelin size mani olabileceğini sanmıyorum. Sizin için başarı dün vardı ve bir hedefi Bugünde var… Yarın ise başarı sizin için bir alışkanlık olacak… Rabbim bu yolda karşınıza çıkan tüm engelleri aşmanız için kolaylık versin. Başarılarınızın devamını dilerim.

 6. Mustafa gül : diyor ki:

  Liyakatli dürüst belediyeciliği bilen bilği birikim sahibi kadir sinas kardeşim yolun izin açık olsun herzaman yanındayız

 7. mustafa güven : diyor ki:

  yakutiye Mehmet başkanla daha da güzel olacak

 8. Ahmet : diyor ki:

  Erzurum siyasetin in güzel insanlara ihtiyacı var Allah yolunu açık etsin

 9. Ahmet : diyor ki:

  Erzurum siyasetin in güzel insanlara ihtiyacı var Allah yolunu açık etsin s

 10. Ali Aydemir : diyor ki:

  Yakutiye ilçemiz için bu güne kadar hizmet eden tüm başkanlardan Allah razı olsun. İlçemiz, ilimizin nüfus bazında en büyük ilçesidir. Hizmet alanı geniş olmakla birlikte bir çok eksiği bulunmaktadır. Sevgili ağabeyimiz değerli insan Mehmet UZUN ilçemiz eksikliklerini çok iyi bilmekle birlikte proje anlamında yapacağı çalışmalarla şimdiden göz doldurmaktadır. Rabbim çıkmış olduğu bu gönül davasında bu hizmet yolunda yardımcısı olsun.

 11. Erkan Erdem : diyor ki:

  ALLAH KOLAYLIK VERSIN. YOLUNUZ AÇIK OLSUN BAŞKANIM.

 12. Emre Temel : diyor ki:

  Rabbim çıktığınız bu yolda başınızı yere eğirdirmesin Başkanım rabbim yolunuzu açık etsin inşallah

 13. Hasan : diyor ki:

  Yolun ve bahtın açık olsun Yüce Mevlam hakkından hayırlısını versin

 14. Rabbim yolunu açık etsin

 15. Özkan Yaygir : diyor ki:

  Kardeşimize hayırlı uğurlu olsun inşallah yakında bekliyoruz