logo

08 Kasım 2014

MİHNETLE DEVLEŞEN- NİMETLE CÜCELEŞENLER!


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

GÜRHAN ABİGönül deli kalp sarhoş, biz böyle nasıl buluruz evin yolunu? Adamlığına öldüklerimize bakın! Ölümüze gülüyorlar? Tükürmeyi unutturdular! Bakın herkes yutkunuyor? Dert bir değil ağlayasın, deli bir değil bağlayasın! Baş için yaratılanlar kuyruk olmuşlar?

 

Değerli okuyucularım; Size bu hafta, semtimizin pazarından mutfağımızın eksiklileri için yapmış olduğum alışverişle sepetimize doluşanlardan, kendi damak tadımdan oluşan ocağımızda pişen yemeklerden tatmanız için ikramda bulunuyorum. Buyurun hep beraber olsun efendim.

 

Her mevkide top oynamaya hevesli bir futbolcu gibi, kendilerine parti arayan siyasetin yaşlı ve sakatları yeni oluşumlarla dirsek temasındalar! Böylece yeni kurulan açık ikinci el oto pazarını gezmeyi alışkanlık haline getirenlere yeni bir umut kapısı daha açılmış oldu?

 

Ateşe yakın olan ısınır!

 

Gönlü kırık yolculara sesleniyorum! Benim yelken bezlerim çok ince çok.. Kalemini gönlüne batırarak yalnızlığın destanını yazan kalemler, bir gün mutlaka kalleş ve döneklerinde sicilini yazacaktır? Sevgi barış ve hoşgörüden yana kalbimin ve gönlümün kanat vuruşlarını dinleyiniz!

Çürük ipliğe sarılarak dizilen hayaller; “ Su köprüyü bölmüşse” dönüş ne fayda sağlar?

Yaşadığım ülkem ve şehrim adına, üzüntü keder ve siyasi çıkmazları acımasız eleştirirken bir kavgacıyım! Sessizliğimi alkışlayacağınıza kavgacı yönümü dövün ne olur?

 

Karadeniz gibi çırpınıp coşturan ve koşturan, Türk milletinin kurtuluşu bizler değ ilmiydik? Vatanımızda bayrak inmesin, ezan dinmesin diye dövünen bizler kimseden “ aferin “ almak için, “ Nimete “ ortak olmayı hiç düşünmedik! Yürüdüğümüz bu yolun çile, gam ve keder yolu olduğunu biliyorduk. Gönüllü yolculuğumuzda hatalarımız eksikliklerimiz elbette olmuştur? Aramıza fikri ve fiili bir birine uymayanlarda sızmış olabilir. Bunları bu gün görüyor ve değerlendiriyoruz. Tıpkı dün gibi.. Lakin dün ile bugün arasındaki en önemli fark, “ Nimete” kimin talip olacağını iyi hesap edemediğimiz gerçeğidir!

Bizler “ Mihnet “ yolunun sadık yolcuları olduğumuzu iyi biliyoruz da, “ Nimet “ yolunun utanmaz yolcularını ne yazık ki bilememişiz. Döşekleri Euro, yorganları  ABD dolar’ı olanları geçte olsa biliyor ve tanıyoruz..

 

Milli duygularımızı ve inanç dünyamızı ele geçiren “ Yavuz hırsızlar” biliniz ki; Ya o köprü beni yer, ya da ben o köprüyü! Ve hiçbir zamanda “ Ayı” ya dayı demeyeceğim! Varsın yolumuza dikilsin yaban ayıları, varsın tutulsun köprübaşlarım, gel diye bin bir cilveler yapsa yaşamadığım bütün yıllar, yinede senin için ölümüne kavgalara katılacağım.  Sizler bu fani dünyada; Bizler de musalla taşına konan bedenimizle ruhumuza okunan Fatihalarla, şehitlerimizle birlikte cennette keyfedeceğiz..

 

Durgun sular akmalı, akan sular coşmalı dualarımla,
Ülküyle Esen Kalınız.

 

GÜRHAN ÖZORHAN

 

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kim suçlu?!

  26 Ağustos 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Hayır! Hepimiz suçlu değiliz... Yıllardır insanımızı bilimsel çağdaş eğitimden, sanattan uzak tutmak için elinden geleni yapan. Toplumu gerici, çağ dışı yönelimlere. Cemaat, tarikat ve vakıflara ve onların yurtlarına mahkum eden. İnsanları zihnen Ortadoğululaştıran. Cahilleştirip, emperyalizme köle yapmaya çalışanlar suçlu! Toplumda ki bu değişim ve dönüşümden. Kadın cinayetlerinden. Çocuk tecavüzleri ve ölümlerinden. Doğa katliamından. Yerüstü ve yeraltı kaynaklarımızın yağmalanmasından. Hırsızlık, arsızlık ve adam kayırmac...
 • NİÇİN ADAY OLDUNUZ?

  02 Şubat 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Erzurum’da yerel seçim süreci büyük bir ivme kazanırken,  siyasi partiler adaylarının hemen hemen tümünü belirledi. Farklı platformlarda çeşitli partilerin adaylarıyla karşılaşma imkânı buluyoruz. Belediye başkanlığı önemli bir görev, kentlerin gelişmesinde yerel idarelerin önemli bir yeri var. Yerel seçimlerde siyasi partilere tercihlerden çok adayların donanımları ve projelerine oy verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Donanımlı ve birikimli adayların, kendilerini çok iyi anlatması gerekiyor. Erzurum geçmişe göre daha iyi duru...
 • İKİMİZ BİR FİDANIN GÜLLER AÇAN DALIYIZ!

  08 Ocak 2019 Tüm Manşetler, yazarlar

    Yalan duvarının bordür taşları; neden yüzünü asarsın “ bu havada kuramaz” Gerdiğim yayın oku hedefi bulmuyor. Yalanlara öyle kandık ki gerçeklere inanmıyoruz! Bizim nesil, siyasi liderlerini duvardan duvara halıflex kaplı, kömür sobalı ve kömürle ısınan kaloriferli evlerde otururken tanıdık ve sevdik. Şimdikileri, asansörlü kombili bilmem kaç odalı saraylarda ikamet etmelerinden sensorlu, güneş enerjili Mevlana semazenleri oldukları için mi sevemedik? Birbirlerini taşlayan, İttifak dostları bu günler “ikimiz bir fidanın güller açan d...
 • İşgal ve İstila altındayız…

  12 Aralık 2018 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    İşgal ve İstila altındayız... Kestirmeden gideyim, lafı uzatmaya, dolandırmaya gerek yok. Suriyeli sığınmacılar son 5 yıldır en önemli sorunumuz olmuştur. Türk Milletine harcanması gereken. Ancak, sığınmacılara harcanan 35 Milyar Doları geçtik. 5 Milyonluk Mülteci sayısı, Ülkemizin BEKA sorunu olmuştur. Ve; Tahammül edilebilir olmaktan çıkmıştır artık! Türk Milleti bu durumdan büyük rahatsızlık duymaktadır. Yapılan araştırmalar ve anketlerde bu durum açık ve net ortaya çıkmaktadır. Sığınmacılar, mutla...
iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort