logo

26 Şubat 2015

MİHRİBAN


Gürhan Özorhan
gurhanozorhan2@hotmail.com

Kendi halimde mi kalsam acaba?

Yazınca kalem, konuşunca dil pişman! Şeytan toprağa ayak basınca cinler ortaya çıkar.

Herkes kendi kuyusunda Yusuf. Herkes kendi kuyusundan seslenir ben masumum.

Dikkat demokraside gaz kaçağı var! Dünün ılımlı ve radikal maskelileri raksa çıktılar. Gülen anne yüzlü maskelerle karnaval balosunda hep bir ağızdan sesleniyorlar yeni Türkiye!

Her ana doğuramaz böyle gürbüz ve tosuncuk çocukları. Erken doğum ve sezaryenle dünyaya gelenler içtihat kapılarını kapatmış vira bismillah yürüyorlar cumhuriyet ve demokrasimizin üzerine!

Tarife sığmıyor aşkın anlamı Ancak çeken bilir bu derdi gamı Bir kördüğüm baştan sona tamamı Çözemedim çözülmüyor Mihriban. (A.Karakoç)

AKP iktidarıyla, demokrasinin İslami düşünceyle bir arada yaşayamayacağını, son yıllarda gelişen olaylar açıkça ortaya sermiştir.

Türkiye siyasal İslam egemenliğine hızla yürümekte, yürümekte kalmayıp koşar adımla sonuca ulaşmak üzeredir! AKP kimliğine bürünmüş olan siyasal İslam’ın ayak sesleri ve tek adamlık, görkemli sarayın görüntüsünde bunu hissettirmektedir. Bu gidişata ve AKP ye teslim olmamış demokrat muhafazakârlar, demokratik bir hukuk devletini savunduklarını yüksek sesle dile getirmekteler. 11nci Cumhurbaşkanı Sayın Gül, böyle bir başkanlığa karşı olduğunu ifade ederek demokrat muhafazakârların sesi olmuştur.

İslam la demokrasi bir arada olmaz diyenlerle, demokrasi içerisinde kalarak mücadele etmekten yana olduğumuzun ve başarabileceğimizin teminatını ispata hazır olduğumuzun da açıkça göstergesidir.

Bizden habersiz orta doğuda yaprak kımıldamaz diyen türbe konducuları, ağacı gövdesinden ayırdınız.

20 Ekim 1921 Türkiye Fransa arasında imzalanan Ankara antlaşmasında, Türk toprağı sayılan, bayrak çekmeye asker bulundurma hakkımızı türbeyi darmadağın ederek taşımak, Devlet kuran atamızın atalarına saygısızlığı nasıl affederiz.

Fatiha okunsun diye türbeyi 100 metre yakına taşıdık ifadelerini kınıyor, Beşparmak dağlarına inerek Kıbrıs barış hareketini, Ege Denizinde Kardak kayaları krizini Türke yakışır bir şekilde sonuçlandıranları saygıyla anıyor ve ayakta alkışlayarak yad ediyorum.
Hangi merkezde programlandınız, kimler size format attı, kumanda kim ve kimlerin elinde. Ortalığı fazla kirlettiniz. 7 Haziran genel seçimlerinde; Şafağın üstündeki sis perdesini bedeni ve ruhu diri olan Türk milliyetçileri, Ülkücüler, demokrat Müslümanlar ve sosyal demokrat vatanseverlerin kaldıracağına inanıyor, hayatının baharında PKK teröristlerinin şehit ettiği Fırat kardeşime Allahtan rahmet, ülkücü camiaya başsağlığı diliyorum.

Mekânı cennet olsun. Önce naz sonra söz ve sonra hile Sevilen seveni düşürür dile Seneler asırlar değişse bile Eski töre bozulmuyor Mihriban.

Ülküyle Esen Kalınız

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Kim suçlu?!

  26 Ağustos 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Hayır! Hepimiz suçlu değiliz... Yıllardır insanımızı bilimsel çağdaş eğitimden, sanattan uzak tutmak için elinden geleni yapan. Toplumu gerici, çağ dışı yönelimlere. Cemaat, tarikat ve vakıflara ve onların yurtlarına mahkum eden. İnsanları zihnen Ortadoğululaştıran. Cahilleştirip, emperyalizme köle yapmaya çalışanlar suçlu! Toplumda ki bu değişim ve dönüşümden. Kadın cinayetlerinden. Çocuk tecavüzleri ve ölümlerinden. Doğa katliamından. Yerüstü ve yeraltı kaynaklarımızın yağmalanmasından. Hırsızlık, arsızlık ve adam kayırmac...
 • NİÇİN ADAY OLDUNUZ?

  02 Şubat 2019 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

  Erzurum’da yerel seçim süreci büyük bir ivme kazanırken,  siyasi partiler adaylarının hemen hemen tümünü belirledi. Farklı platformlarda çeşitli partilerin adaylarıyla karşılaşma imkânı buluyoruz. Belediye başkanlığı önemli bir görev, kentlerin gelişmesinde yerel idarelerin önemli bir yeri var. Yerel seçimlerde siyasi partilere tercihlerden çok adayların donanımları ve projelerine oy verilmesi gerektiğini düşünenlerdenim. Donanımlı ve birikimli adayların, kendilerini çok iyi anlatması gerekiyor. Erzurum geçmişe göre daha iyi duru...
 • İKİMİZ BİR FİDANIN GÜLLER AÇAN DALIYIZ!

  08 Ocak 2019 Tüm Manşetler, yazarlar

    Yalan duvarının bordür taşları; neden yüzünü asarsın “ bu havada kuramaz” Gerdiğim yayın oku hedefi bulmuyor. Yalanlara öyle kandık ki gerçeklere inanmıyoruz! Bizim nesil, siyasi liderlerini duvardan duvara halıflex kaplı, kömür sobalı ve kömürle ısınan kaloriferli evlerde otururken tanıdık ve sevdik. Şimdikileri, asansörlü kombili bilmem kaç odalı saraylarda ikamet etmelerinden sensorlu, güneş enerjili Mevlana semazenleri oldukları için mi sevemedik? Birbirlerini taşlayan, İttifak dostları bu günler “ikimiz bir fidanın güller açan d...
 • İşgal ve İstila altındayız…

  12 Aralık 2018 Erzurum, Tüm Manşetler, yazarlar

    İşgal ve İstila altındayız... Kestirmeden gideyim, lafı uzatmaya, dolandırmaya gerek yok. Suriyeli sığınmacılar son 5 yıldır en önemli sorunumuz olmuştur. Türk Milletine harcanması gereken. Ancak, sığınmacılara harcanan 35 Milyar Doları geçtik. 5 Milyonluk Mülteci sayısı, Ülkemizin BEKA sorunu olmuştur. Ve; Tahammül edilebilir olmaktan çıkmıştır artık! Türk Milleti bu durumdan büyük rahatsızlık duymaktadır. Yapılan araştırmalar ve anketlerde bu durum açık ve net ortaya çıkmaktadır. Sığınmacılar, mutla...
iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort