logo

11 Mart 2014

MİLGEM projesi tam yol!

Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, MİLGEM Projesi’nde 2 gemiyi askeri tersanede ürettiklerini, üçüncü ve dördüncü gemileri de askeri tersanede üretmeye devam ettiklerini belirterek, “(MİLGEM ihalesi) Oradaki düşüncemiz özel sektöre geçişini yapmaktı ama bunu yapamamış olduk. Askeri tersanede üretimimiz devam ediyor. Projemizde herhangi bir aksama yok” dedi.

Bayar, 3. Savunma, Güvenlik ve Bilgi Teknolojileri Sektörel İşbirliği Konferansı’nın ardından gazeticilerin sorularını yanıtladı. MİLGEM ihalesine ilişkin bir soru üzerine Bayar, MİLGEM ihalesini bir şikayet üzerine Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun denetlediğini belirterek, “Bunun doğal bir süreç olduğunu düşünüyorum. Kurul, İcra Komitesi’nin yeniden değerlendirmesini istedi ve İcra Komitemiz de ihaleyi iptal etti. MİLGEM Projesi’nde 2 gemiyi askeri tersanede üretmiştik, üçüncü ve dördüncü gemileri de askeri tersanede üretmeye devam ediyoruz. Oradaki düşüncemiz özel sektöre geçişini yapmaktı ama bunu yapamamış olduk. Askeri tersanede üretimimiz devam ediyor. Projemizde herhangi bir aksama yok” diye konuştu.”Bu, gerçekten doğal bir süreç mi?” şeklindeki soru üzerine Bayar, kendileri açısından bunun doğal süreç olduğunu ifade ederek, “Her ihalemize bir itiraz söz konusu olabilir. Olunca da karar organlarımızda değerlendirilir” yanıtını verdi.

Havuzlu Çıkarma Gemisi (LPD) İhalesine bir itirazın gelip gelmediğine yönelik soruya da Bayar, bu ihaleye itiraz gelmediğini ve sözleşme müzakeresi sürecinde olduklarını söyledi.
Savunma Sanayii Müsteşarı Murad Bayar, MİLGEM Projesi’nde aksama olmadığını belirtti

Kaynak: haberturk.com
Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

bahis siteleri