logo

MİLLETVEKİLİ AYDEMİR: “AK HAREKET, MİLLİ BASİRETTİR”

 

 

ayAk Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir,TBMM 25. Dönem 2. Yasama Yılı Açılış töreninde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın tarihi tespitlerde bulunduğunu belirterek, ‘Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajları iyi okunmalıdır. Bu mesaj ülkemizin yol haritasıdır. Herkes ve herkesim bu yolda yürek yüreğe olmalıdır’ dedi.
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN’IN MESAJI
Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın, ‘Milletimizin basireti, her türlü kilidi açacak marifete sahiptir. Millî irade, tek ve yegâne çıkış yoludur. Allah’ın izniyle Türkiye, 1 Kasım’da bir kez daha demokratik kurallar çerçevesinde seçimini yapacak, millî iradeyi tecelli ettirecektir.’ kaydında milli irade dikkat ve hassasiyetinin ortaya konulduğunu belirten Milletvekili Aydemir, ‘Milli irade milletimizin tarihi duruşu, tefekkürü, irfan ve vicdanının ifadesidir. Bu irade Anadolu’da yeniden dirilişin yegane gücü olmuştur. 2023 yürüyüşünde de kılavuzumuz olacaktır’ diye konuştu.
GÖNÜL DİLİ VURGUSU
Cumhurbaşkanımız Erdoğan’ın ‘Gönül Dili’ vurgusuna dikkat çeken, Milletvekili Aydemir, ‘Biz birlik ve beraberlik mesajlarını kuru bir söz olarak sarf etmiyor, imanımızın gereği olan ilhamla ifade ediyoruz. Zira biz insanları yaratılmışların en şereflisi olarak biliyor ve yaratılanı yaratandan ötürü bir vecd ve iman ile seviyoruz. AK Dava’nın başarı şifre ve sırrı budur. Yani, ‘ölümüne muhabbet’tir.. ölümüne kardeşliktir. Ve bu sevginin kaynağı bezmi ezeldendir. Rabbim hepimizi kardeşlik odağında sabit kılsın’ dedi.
AK HAREKET MORAL DEĞERDİR
AK Dava’nın yalnızca fiziki planda ele alınamayacağı ve anlaşılamayacağına işaret eden Milletvekili Aydemir, ‘ AK Hareket yalnızca yol, su, fabrika, havaalanı, üniversite, baraj, istihdam gibi ekonomik eylem ve yatırımlarla izah edilemez. AK Hareket aynı zamanda ve yoğunluklu olarak manevi bazlı bir moral ve motivasyonu ifade eder. Başka bir tanımlama ile AK Dava bir gönül seferberliği, bir gönül hareketidir’ kaydını düştü.
AK DAVA’NIN YUNUS EMRE YOLU
Milletvekili Aydemir, ‘Elbette AK Hareket, Türkiye’nin her ilini Üniversitelere, havaalanlarına kavuşturmuştur. Elbette AK hareket sağlık alanında dünya çapında bir reform gerçekleştirerek halkın sağlık sorununu en çağdaş ölçüde çözmüştür. Elbette AK Hareket ülkeyi duble yol ağlarıyla örmüş, köylere kadar alt ve üst yapı hizmetlerini taşımıştır. Elbette AK Hareket Türkiye’de enerjiden ulaşıma, sağlıktan eğitime, turizmden spora kadar hayata dair her alanda ilklere imza atmıştır, çok şükür. Ancak, AK Hareketin ne vizyonu, ne manası yalnızca bu değildir ve böyle tarif edilemez. AK Hareket ‘Gönüller yapmaya geldik diyen’ Yunus’un mesajlarını hayata geçiren ilk ve tek siyasi harekettir.’ dedi.
İNANÇ, FİKİR VE TEŞEBBÜS HÜRRİYETİ
Türkiye’de 28 şubatlarda daha da ağır biçimde, inanç hürriyetine vurulmuş zincirlerin, AK İktidarların imanlı ve kararlı yaklaşımı ile kırıldığını hatırlatan Milletvekili Aydemir, ‘TBMM’den Adliyeye, Milli Eğitimden Sağlığa, hemen tüm kamu alanlarında inancı gereği başını örten kardeşlerimiz artık irdelenmemekte, ötekileştirilmemekte ve hüsnü kabul görmektedir. Dinin gereğini yapanlara kamu kapıları ardına kadar açılmıştır. 8 yıllık eğitim rezaleti ortadan kaldırılmış, eğitimde inanç sahipleri için imkanlar oluşturulmuştur. İşte gönül seferberliği budur. Halkın düşünce, teşebbüs ve girişim hürriyeti budur. Bu yeni dönem AK davanın eseridir.’ diye konuştu.
ERZURUM’A ATIF
Değerlendirmesinde Erzurum’a atıfta bulunan Milletvekili Aydemir, ‘Erzurum Türkiye odağında milli iman, haysiyet, erdem ve vicdanın esin kaynağıdır. AK Hareketin inanç hürriyeti noktasındaki yaklaşım ve yatırımlarının en fazla biçimde ilgi ve memnuniyet bulduğu şehirdir. Kızlarımız Nene Hatun, erkeklerimiz Alvarlı Efe Hazretlerinin yaşama üslup ve biçimini yaşamak ve yaşatmak imkanına AK Hareketle kavuşmuştur. Bu mübarek şehrin evlatları da 2002’den bu güne AK Dava’nın ufkunda birleşmiş, teveccüh ve desteklerini esirgememiştir. İnşallah 1 Kasım’da da öyle olacaktır.’ dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?

bahis siteleri