logo

23 Ekim 2018

Milletvekili Aydemir: “Ekonomimizin dayanağı, ahilik terbiyesidir”

a 6

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum’un sivil inisiyatif gücü bakımından örnek düzeyde olduğu, Meslek Teşekkülleri ve Odaların ilin sosyo ekonomik dengesine önemli katkılar sunduğunu kaydetti.

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, Erzurum’un sivil inisiyatif gücü bakımından örnek düzeyde olduğu, Meslek Teşekkülleri ve Odaların ilin sosyo ekonomik dengesine önemli katkılar sunduğunu kaydetti.

Sahalarında ehliyet ve liyakati temsil eden Odaların il ekonomisinin düşünce merkezi olduğunu belirten Aydemir, “Sivil inisiyatifi vesayet odaklarına galip kılan AK sürece minnettarız” dedi.
Odaların aynı zamanda ecdat yadigarı sanat, zanaat ve mesleklerin yaşatılmasında tarihi bir işlevi olduğunu bildiren Milletvekili Aydemir, “Her Odamız aynı zamanda birer Ahi Evran ocağı, birer Ahi mektebidir. Bu, bizim tarihe damga vuran milli irademizin asrın ezberini bozan yüksek terbiye ve töresinin ifadesidir” diye konuştu.
AK Parti Erzurum Milletvekili Aydemir, Erzurum çalışmalarını Oda ve Meslek teşekkülleri ziyaretiyle tamamladı. Elektrik Teknisyenleri, Matbaacılar, Konfeksiyon İmalatçıları, İnşaat Malzeme Satıcıları, Şoförler ve Otomobilciler, Dolmuş ve Minibüsçüler, Terziler, Bakkallar, Otel ve Kahveciler, Keresteciler, Fırıncılar, Marangozlar, Alçı-Sıvacılar, Celepçiler Odalarını ziyaret eden Milletvekili Aydemir Oda yöneticileri ve yönetim kurulu üyeleriyle ekonomik gündemi konuştu, Oda Başkanlarının görüş ve tespitlerini aldı.
Ziyaretler sonrasında bir değerlendirme yapan Milletvekili Aydemir, “’Allah bes gayri heves’ anlayışı, Rızık Allah’tandır imanı, kazanılana şükür, kaybedilene tevekkül yaklaşımlarıyla Dadaş Odaları birer Ahi Ocağı. Hemen hepsi dadaş duruşu ve telakkisini ifade eden Odalarımızda tüm esnaf ve sanatkarımız mevcut ekonomik gelişmeler karşısında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın kaydettiği Dünya lideri irade ve dirayetinden memnun ve o’nun kararlarına sadık. Hepsi ‘Cumhurbaşkanımızın yüksek tespit ve öngörüleriyle her türlü sıkıntıyı aşarız’ anlayışında müttefik” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

bahis siteleri