logo

24 Nisan 2019

MİNİK ÖĞRENCİLERİN 23 NİSAN COŞKUSU

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Nene Hatun Anaokulu öğrencilerinin hazırladıkları ekinlik, renkli görüntülere sahne oldu.

Atatürk Üniversitesi Nene Hatun Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet Orhan,  Aziziye İlçe Milli Eğitim Müdürü Nurullah Yavilioğlu, Nene Hatun Anaokulu Müdürü Sevnur İçyar, okul müdürleri,  öğretmenler, öğrenciler ve çok sayıda veli katıldı.

Nene Hatun Anaokulu Müdürü Sevnur  İçyar,  çocukların  hünerlerini  sergilemesi konusunda bu gibi etkinliklerin önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.

İçyar, Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını dünya çocukları konsepti şeklinde,  23 Nisan’ın ruhuna uygun olarak kutladıklarını  belirterek, çocukların  milli değerlerine ve tarihine saygılı bireyler olarak yetiştirilmesine önem verdiklerini söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü  Yavilioğlu ise  Nene Hatun  Ana Okulunun etkinliklerinde emeği geçenlere teşekkür  ederek, okulun başarı çıtasının her geçen  gün yükseldiğini öğrenci kapasitesinin arttığını ifade etti.

Aziziye Belediye Başkanı Muhammet Cevdet  Orhan ise  okulların  sosyal etkinlikler düzenlemesini ve öğrenci  velilerinin bu etkinliklere katılmasının önemine değinerek, programda emeği geçen okul yöneticilerine ve öğretmenlerine teşekkür  etti.

Orhan, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik Çocuk bayramını kutladığını belirterek, Aziziye ilçesinde başarılı okulların olmasının mutluluk verici olduğunu söyledi.

Konuşmaların ardından okul öncesi öğrencileri aylardan bu yana hazırlıklarını yaptıkları gösterilerini sergilediler.

 

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+4 = ?

bahis siteleri