logo

Modern kölelik taşerona karşıyız kadro için ısrarcıyız

Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi  Abdullah Duman, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü kutladığını belirterek, “Emek Sömürüsüne Sıfır Tolerans Diyen Sendikal Hareket Olarak; modern kölelik taşeron işçi uygulamasına tamamen son verilmesini, özel statülü sözleşmeli personel düzenlemesinden vazgeçilmesini, kurum ayırımı yapılmaksızın bütün taşeron işçilerin 4/A kadrosuna ya da 4/D statüsüne geçirilmesini sağlayacak yasal düzenlemede ısrarcı olacağız” dedi.

Memur Sen Erzurum İl Temsilcisi Abdullah Duman, 1 Mayıs İşçi Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlandı. İnsan ve emek odak sendikal hareket olarak işçilerin haklarını korumaya devam edeceklerini dile getiren Duman, “İnsan Odaklı Sendikal Hareket Olarak; insan onurunun korunduğu, kapitalist zulmün ve emperyalist sömürünün son bulduğu; barışın, huzurun, kardeşliğin hakim olduğu adil dünyanın inşasında var gücümüzle çalışacağız. Saygın Emek Merkezli Sendikal Hareket Olarak; emeğin hakkının alın teri kurumadan verildiği, bütün çalışanlara insanca yaşayacakları maaş ve ücretin ödendiği, çalışma şartlarının insan onur ve haysiyetine uygun düzenlendiği insan merkezli çalışma hayatı mücadelemizde kararlı olacağız. Güvenceli İstihdam Garantörü Emek Hareketi Olarak;  4/B, 4/C, memur işi yapan üniversiteli işçiler başta olmak üzere tüm sözleşmelilerin kadroya geçişini temin edecek, güvencesiz istihdama son verecek, kırmızı çizgimiz iş güvencesini herkes için hayata geçirecek  “kadrolu istihdam”  duruşumuzdan geri adım atmayacağız” dedi.

EMEK SÖMÜRÜSÜNE HAYIR

Emek sömürüsüne ve haksızlığa karşı olduklarına dikkat çeken Duman, “Emek Sömürüsüne Sıfır Tolerans Diyen Sendikal Hareket Olarak; modern kölelik taşeron işçi uygulamasına tamamen son verilmesini, özel statülü sözleşmeli personel düzenlemesinden vazgeçilmesini, kurum ayırımı yapılmaksızın bütün taşeron işçilerin 4/A kadrosuna ya da 4/D statüsüne geçirilmesini sağlayacak yasal düzenlemede ısrarcı olacağız. Merhamet Diplomasisini Benimseyen Vicdani Sendikal Hareket Olarak;   dini, ırkı, mezhebi, cinsiyeti, ideolojisi ve felsefesine bakmadan bütün mazlum, mağdur ve mahzunların yardımına koşmak, ülkemizdeki Suriyeli misafirlerimize ensar olmak noktasındaki faaliyetlerimizin sayısını arttıracağız. Medeniyet Değerlerinden Beslenen Erdemli Sendikacılık Hareketi Olarak;  İslam coğrafyasının birliğini pekiştirmek, medeniyet havzamızda huzur, refah ve kalkınmayı gerçekleştirmek, ortak platform ve programlarla bütün ihtilafları bitirerek, ümmet ittifakını tesis etmek için kardeşlerimizle vuslat yolculuğuna çıkacağız” diye konuştu.

1 MAYIS TÜM İŞÇİLERİN KADROYA ALINMASINA VESİLE OLSUN

1 Mayıs’ın tüm işçilerin kadroya alınması için bir vesile olmasını dileyen Duman, “Özgürlük Eksenli Sendikal Hareket Olarak; kılık-kıyafet özgürlüğünün sağlanması, kamu görevlilerinin grev ve siyaset hakkına sahip olması, sendikal örgütlenmenin önündeki bütün engellerin kaldırılması başta olmak üzere insanı kısıtlayan ve hakları sınırlayan yasakları sona erdirmek için inisiyatif almaktan, sivil itaatsizlik eylemleri yapmaktan kaçınmayacağız. Demokratik Devleti Ve Sivil Siyaseti Önemseyen Akademik Sendikacılık  Hareketi Olarak; Demokratik Devlet, Sivil Siyaset ve Özgür Birey hedeflerine engel olan darbe ürünü anayasadan kurtulmak, devletin nesne milletin özne olduğu yapım-yazım süreciyle millet iradesinin eseri Yeni Anayasa’ya kavuşmak için sorumluluk alacağız.   Kamu görevlilerinin, milletimizin, insanlığın sesi olarak, “GÜÇLÜ MEMUR, BÜYÜK TÜRKİYE VE ADİL BİR DÜNYA İÇİN” Kahramanmaraş Müftülük Meydanı’ndan söz veriyoruz. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Bayramımız kutlu olsun. Allah kamu görevlilerinin, milletimizin ve insanlığın yar ve yardımcısı olsun” dedi.

DUMAN: MODERN KÖLELİK TAŞERONA KARŞIYIZ, KADRO İÇİN ISRARCIYIZ20160501AW734287_01a

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?

bahis siteleri