logo

08 Eylül 2014

MÜLKİYE TEFTİŞ KURULU ÜYELERİ ERZURUM ‘DA

MÜLKİYE

İçişleri Bakanlığı Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanlığı 2014 Yılı Yaz Semineri Erzurum’da Başladı.

Xanudu Otelde başlayan Seminerin ilk gününe Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak ,Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen ,Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı Orhan Tavlı , Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Hikmet Koçak ve mülkiye müfettişleri katıldılar.

Seminerin açılış konuşmasını yapan Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı Orhan Tavlı , mesleki seminerle, gelişen, değişen yönetim ve denetim anlayışları çerçevesinde mesleki konularda gelişmelerin izlenmesi, mevzuatta meydana gelen değişikliklerin değerlendirilmesi, mülkiye müfettişleri arasında mesleki konularla uygulama birliğinin sağlanmasıyla meslektaşların kaynaşmasının amaçlandığını söyledi. Düzenlenen bu seminer ile amaçlarının uygulama birliğini sağlamak olduğunu belirtti .Bu anlam da Kamu yönetiminde dünyadaki değişim ve yeni anlayışları yakından takip ederek bunları hayata geçirmek olduğunu söyleyen Başkan Tavlı , değişen ve gelişen dünyada kamu yönetimi anlayışının ve mevzuatında değiştiğini , amaçlarının genel teftişlerde yol gösterici ve rehberliği ön plana çıkarmak olduğunu söyledi. Mülkiye Teftiş Kurulu Başkanı Orhan Tavlı ‘ inceleme, soruşturmalarda, kişi hak ve hürriyetinin korunmasına önem göstereceğiz. Kişi hak ve hürriyetlerini, haberleşme hürriyetini çiğneyenlere ve suç örgütlerine karşı verilen mücadelede, devletin ve milletin bütünlüğü için hiç tereddüt etmeden yerini alan meslektaşlarıma en kalbi duygularla teşekkür ediyorum.” Dedi.

Bürokraside En Büyük Sorun Yatay –Dikey İlişkiler

Bu yıl seminerin Erzurum’ da yapılıyor olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Erzurum Valisi Dr. Ahmet Altıparmak’ta yaptığı konuşmada, Bürokrasi de en büyük sıkıntılardan birinin yatay ve dikey ilişkilerin çok zayıf olması olduğunu söyledi. Vali Altıparmak ‘Baktığınız zaman yatayı, eğer hassasiyetiniz varsa bir şekilde hallediyorsunuz. Ama dikey ilişkiler noktasında ciddi manada zorluklar çekiliyor. Alt ve üst sistemin kanallarının yeterli çalışıp çalışmadığı görmeniz açısından , bu noktada sizlere gerçekten büyük sorumluluklar düşüyor’ dedi. Vali Altıparmak , tıkanan sistem içinde nerelerde tıkanıyor ve bu sorunu nasıl çözeriz , kimde sorun var, onu bulmaktan ziyade , nerede tıkanıyor onu halledersek daha başarılı oluruz diye konuştu.

Bu görevin ne kadar iyi ifade edildiğinin tartışıldığını belirten, Erzurum Valisi Ahmet Altıparmak, bu görevi iyi yaptığınız taktirde ben inanıyorum’ ki ‘Teftiş Kurulu gelecekte daha önemli bir noktaya gelecektir ‘ dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?

iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort