logo

26 Eylül 2018

NARMAN’DA DAMIZLIK DÜVE MERKEZİ AÇILDI

DSC_0193

Erzurum’un Narman İlçesinde Tarım ve Orman Bakanlığı ve Erzurum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, iş birliğiyle inşaa edilen Damızlık Düve Merkezi’nin açılış töreni yapıldı.

DSC_0096

Narman’da Tarım ve Orman Bakanlığı ve Erzurum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği iş birliğiyle inşaa edilen Damızlık Düve Merkezi’nin açılış töreni yapıldı.

Türkiye’de 32 İl’de yapılan % 50 Finansmanı Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından,%50’si ise Erzurum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği tarafından sağlanan bin büyükbaş hayvan kapasitesine sahip 40 dönüm arazi üzerinde kurulu Damızlık Düve Merkezinin açılışı gerçekleştirildi.

DSC_0296

Narman’ın Koçkaya Mahallesinde düzenlenen Damızlık Düve Merkezinin açılış programına Vali Yardımcısı Ünal Coşkun,Oltu Kaymakamı Şenol Turan,Ak Parti Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenlioğlu,AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz,Narman Belediye Başkanı,Yücel Ahmet İşleyen, Pasinler Belediye Başkanı Ünsal Sertoğlu,Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı,Faruk Fıratoğlu,Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Osman Akar,Narman İlçe Tarım ve Hayvancılık Müdürü Erhan Çiftgül,Erzurum Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Hayrullah İnce ve çok sayıda vatandaş katıldı.

DSC_0260

Açılış Töreninin ardından gelen ziyaretçiler 40 dönüm arazi üzerine kurulu,6 adet lojmanı olan ve içerisinde 228 büyükbaş hayvanın yer aldığı tesisi gezdi.

DSC_0268

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+3 = ?

bahis siteleri