logo

10 Şubat 2018

NARMAN’DA OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

Image

 

Narman Kaymakamlığı tarafından ilçede yetişkinlere yönelik okuryazarlık  seferberliği başlatıldı.

Konuya ilişkin Narman  Kaymakamı Mehmet Balıkçılar Başkanlığında  Narman Yatılı Bölge Okulunda  yapılan toplantıya  AK Parti Erzurum Milletvekili  Orhan Deligöz, AK Parti İl Başkanı Mehmet Emin Öz, Erzurumlular Birleşim Derneği ERBİDER Başkanı Yardımcısı Recai Akar,  Atatürk Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Mevlüt Yıldız, Narman ilçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Okumuş, Narman Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Erhan Çiftgül , kamu kurumları temsilcileri, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Şinasi Kaplan ve mahalle muhtarları katıldı.

Image-1

AK Parti Erzurum Milletvekili Orhan Deligöz, burada yaptığı konuşmada eğitimin önemine değinerek şunları söyledi:

‘’ Sayın Cumhurbaşkanımızın ve eşleri Hanımefendi Sayın Emine Erdoğan’ ın başlatmış olduğu Okuryazarlık seferberliği ilçemiz de başlatmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Köy muhtarlarına alan taramalarında yardımcı olmalarını ve okuma yazma bilmeyenlerin kurslara katılmaları konusunda gerekli çalışmaların yapılmasına destek vermelerini söyledi. Çalışmalar bittikten sonra hafta başında kurslarımızı açmış olacağız”

Deligöz, sözlerini şöyle sürdürdü:

”Sayın Cumhurbaşkanımızın ve Hükümetimizin yürüttüğü bu seferberliği tüm imkanları kullanarak en iyi şekilde yerine getirmek için gerekli tedbirleri alacağız ve ayrıca Hedefimiz İlçemizde okur yazar oranını  yüzde 100 yapmak. Okuma yazma kurslarını başarıyla bitirenlere tören yapılarak Okur Yazarlık Belgesi verilecek”

Konuşmaların ardından, köy muhtarlarına okuryazarlık ile  ilgili hazırlanan afiş ve dokümanlar dağıtıldı.

Image-1

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?