logo

Nefes darlığı yaşam kalitesini bozuyor

 

deOltu Toplum Sağlığı Merkezi Hekimi Furkan Anık, Pulmoner Rehabilitasyonla kişinin nefes darlığı ile başa çıkabilmeyi aynı zamanda daha güçlü ve sağlıklı hissettiğini söyledi.

 

“Sigarayı bırakarak, ilaçlarını doğru kullanarak ve düzenli egzersiz yaparak akciğerlerinizi güçlendirmek elinizdedir” diyen Dr. Furkan Anık, “Pulmoner Rehabilitasyon, uzun süreli solunum hastalığı olanlar için uygulanmakta olup nefes darlığı nedeniyle yaşam kalitesi bozulan hastalara yönelik bir programdır. Pulmoner Rehabilitasyon konusunda eğitimli ve deneyimli hekimler, fizyoterapistler, diyetisyenler, sosyal hizmet uzmanları ve psikologlar bir ekip olarak birlikte hastalığınızla başa çıkmanızı sağlayacaklardır” şeklinde konuştu.

 

Toplum Sağlığı Merkezi hemşirelerinden Ayfer Albayrak ile birlikte kursiyer bayanlara Pulmoner Rehabilitasyonun içeriği, programdan nasıl yararlanılabileceği, kimlerin başvurabileceği ve önemi konusunda bilgiler veren Dr. Furkan Anık, “Her gün en az 20 dakika düzenli yürüyüş yaparak en basit ve en önemli egzersiz programını uygulanmaya başlayabilirsiniz” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?

403 Forbidden

403 Forbidden


openresty