logo

30 Haziran 2015

NENE HATUN ÇOCUK YUVASI’NDA BARINAN ÇOCUKLAR MAVİ KARTANELERİ YAZ OKULUNA KATILIYOR

 

image

 

Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Yuvası’nda barınan çocuklar Erzurum Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen Mavi Kartaneleri Projesi kapsamında düzenlenen yaz okuluna katılıyor.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünde görevli polisler tarafından Tabu- Jenga adlı zeka oyunları, satranç ve Kitap okuma etkinlikleri birlikte geleneksel çocuk oyunları olan mendil kapmaca, tombik, yakan top gibi çeşitli eğitimlerin verildiği yaz okulu Ağustos ayına kadar devam edecek.

Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi’nde düzenlenen yaz okuluna Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Yuvası Müdür Yardımcısı Nevim Öz ve yuvada barınan çocuklar katılıyor.

Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Yuvası Müdürü Zalkif Binici, 12  ile 14 yaş  arasındaki çocukların yaz okullarına katıldığını anımsatarak, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Konuyla ilgili emniyetten yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Çocuklarımızın eğitim ve öğretim yılı içerisindeki yorgunluklarını atmak, eğlendirerek öğretmek, hem de kendilerine faydalı zaman geçirebilmeleri sağlamak için Palandöken Belediyesi Recep Tayyip Erdoğan Kültür Merkezi spor kompleksinde, Tabu- Jenga adlı zeka oyunları, satranç ve Kitap okuma etkinlikleri birlikte geleneksel çocuk oyunları olan mendil kapmaca, tombik, yakan top, gibi çeşitli oyunların oynatıldığı yaz okulu projesi başlatılmıştır. Bu projeye değişik okullardan ve Nene hatun Çocuk Yuvası’nda kalan   çocuklarla ile birlikte sayısı her geçen gün artarak devam eden gönüllü çocuklarımızda faydalandırılmaktadır.”

Yaz okullarına  katılan çocuklar ise projeden duydukları memnuniyeti dile getirerek, yaz okulunu düzenleyen Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü’ne teşekkür ettiler.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx