logo

NENE HATUN KIZ YETİŞTİRME YURDU VE ÇOCUK YUVASI’NDA ANLAMLI ETKİNLİK

 

ihAile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu ve Çocuk Yuvası ile Çocuk Evlerinde barınan çocuklar 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.
Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu’nda yapılan 23 Nisan etkinliğinde minikler çeşitli etkinlikler sunarak bayram coşkusunu yaşadılar.
Etkinliğe Erzurum Vali Yardımcısı Hatice Bayar Özdemir, eşi Fevzi Serkan Özdemir ve oğlu Emir Özdemir ile birlikte katıldı.
Programa katılan Emir Özdemir, eline aldığı Türk Bayrağıyla akranlarına eşlik etti.
Çocuklar , söyledikleri 23 Nisan şiirleri ve sahneledikleri oyunlarla büyük alkış aldılar.
Etkinlikte konuşan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Cemil İlbaş , çocukların düzenlediği böylesine anlamlı bir etkinlikte bir araraya gelmenin mutluluk verici olduğunu söyledi.
İlbaş, ‘’Çocuklarımızı tarihini bilen, ufkunu gören ve adımlarını buna göre atan bireyler olarak yetiştirmek en büyük görevimiz ve sorumluluğumuzdur Bütün çocukların bayramını yürekten kutluyor, onlara tertemiz ve neşe dolu bir dünya diliyorum” dedi.
Etkinlik sonunda Habitat Derneği, Microsoft ve Finansbank ortaklığında gerçekleştirilen ‘’Minik Parmaklar Geleceği Programlıyor’’ eğitim projesine katılan 34 çocuğa Vali Yardımcısı Özdemir ve protokol üyeleri tarafından sertifika verildi.
Etkinliğe, Nene Hatun Kız Yetiştirme Yurdu Müdürü Zalkif Binici, Yakutiye Kız Yurdu Müdürü Nuray Öztürk, Türk Eğitim Sen temsilcileri ve Yakutiye Kız Yurdu öğrencileri katıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?

bahis siteleri