logo

Nene Hatun’a sanatla vefa

 

fgEr-Vak Gençlik Komisyonu’nun düzenleyeceği tiyatro gösterileri 3 Aralık’ta ‘Mıknatıs Çocuk’ adlı oyunla başlayacak. 24 Aralık’ta da ‘Top Dağında bir yürek Nene Hatun’ adlı oyun sahnelenecek.
Erzurum’da tiyatro anlamında 3 yıldır hizmet veren ER-VAK Gençlik Komisyonu, bu zamana kadar 10’a yakın tiyatro oyununu sahneledi. Bu dönemde de biri çocuk biri de milli mücadele konulu 2 oyunla perdelerini açacak. Oyunlarda görev alacak yaklaşık 40 oyuncu yer alıyor.
Oynanacak oyunlar hakkında bilgi veren ER-VAK Gençlik Komisyonu sanat yönetmeni Ferhat Raşit KINA, Tiyatro alanında bu yılı dolu dolu geçireceklerini aktardı. Erzurum’un önemli kahramanlarından birisi olan Nene Hatun’u büyük bir gururla sahneye taşıyacaklarını da sözlerine ekleyen Kına, “3 yıldır Erzurum’da 10’a yakın tiyatro gösteresi düzenledik. Sahnede sergilediğimiz bu oyunlarda, çocukların çevre bilincini, milli mücadele, obezite ve uyuşturucu ile mücadele konularını işledik. Bu dönemde yine bir çocuk bir de milli mücadele konulu oyunlarımızı sergileyeceğiz. 3 Aralık’ta ‘Mıknatıs Çocuk’ adlı oyunumuzu, 24 Aralık’ta ise ‘Top Dağında bir yürek Nene Hatun’ adlı milli mücadele oyunlarını Nene Hatun Kültür ve Gösteri Merkezinde sahneleyeceğiz. Burada oynadıktan sonra yine çevre ilçelerde de perde açacağız. Yine bu çevre ilçelerden sonra da Türkiye turnesine çıkacağız. İlk adresimizde Kocaeli olacak.” dedi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?

bahis siteleri