logo

NEW CİTY MAĞDURLARI; “HAKKIMIZ HARAM OLSUN”

IMG_8060 IMG_8074 IMG_8076

Karadayı Grup tarafından yapımına başlanan ve arazi mülkiyeti nedeniyle yılan hikâyesine dönen New City Projesi yüzlerce vatandaşı mağdur etti. Seslerini duyurmak isteyen 150 kişilik mağdur vatandaş Cumhuriyet Caddesi’ni trafiğe kapatarak yürüyüş düzenledi.

Yürüyüş esnasında “Sekmen istifa”, “Evler hakkımı söke söke alırız”, “Sahtekar Karadayı” şeklinde slogan atan guruba, yoldan geçen araç ve vatandaşlar da destek verdi. Havuzbaşı’na gelindiğinde basın açıklaması yapan gurup, mağdur edildiklerini, evlerin helal para ile satın alındığını söyledi. Konunun Başbakan Davutoğlu ve İç İşleri Bakan Efkan Ala’ya kadar iletildiğini ancak herhangi bir adımın atılmadığına dikkat çeken öfkeli gurup, “Sekmen ve Karadayı birleşerek hakkımızı yediler. O evleri helal paralarımızla satın aldık. Elimizde ne var ne yok sıcak bir yuva sahibi olmak için Karadayı’ya teslim ettik. Kim hakkımızı yediyse haram zıkkım olsun” şeklinde konuştu.

Çok sayıda çevik kuvvet ve polis korumasında basın açıklamasını sonlandıran gurup, oturma eylemi ve alkışlarla sessizce dağıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 53565fe7095459c4 • 2019-11-14 04:52:12 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.