logo

12 Mart 2018

NİLGÜN AZİZOĞLU’NDAN ANLAMLI ZİYARET

ziyaret

 

Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu’nun eşi Nilgün Azizoğlu,   8 Mart  Dünya Kadınlar Günü  dolayısıyla şehit ailelerini ziyaret etti.

Nilgün Azizoğlu,  Şırnak’ın Cizre ilçesinde 2015 yılında şehit olan Kadir Kayveni’nin eşi Rüveyda Kayveni’yi, 2017 yılında Hakkari’nin Çukurca ilçesinde şehit olan Adem Gezer’in annesi Zeynebe Gezer’i ve 2018 yılında Afrin’de şehit olan Ahmet Aktepe’nin annesi Naime Aktepe’yi evinde ziyaret etti.

Şehit yakınlarıyla yakından ilgilenen Azizioğlu,   vatan için şehit olanlara minnet borçlu olduklarını belirterek, şehit ailelerine her konuda destek olmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

Şehitliğin ulvi bir makam olduğunu belirten Nilgün Azizoğlu, ” Evladını, eşini, babasını Allah için, vatan için, millet ve devletimiz için şehit veren ailelerine ne yapsak azdır.  Şehitlerimizin emaneti bizlerin emanetidir. Onların hakkını ödeyemeyiz. Allah şehadetlerini kabul etsin. Geride kalanlara uzun ömür versin, sabır versin” dedi.

Devletin her daim şehitlerin emanetlerine sahip çıkacağını belirten Azizoğlu, şehit eş ve annelerine sabır dileyerek ziyaretlerini noktaladı.

Şehit eş ve anneleri ise ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirerek,  Nilgün Azizoğlu’na teşekkür ettiler.

Ziyarette Nilgün Azizoğlu’na Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Şiddet Önleme ve İzleme Merkezi Müdürü Şükran Gökdaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Aslan’ın eşi Zehra Aslan  ve Kadın ve Demokrasi Derneği Erzurum Temsilcisi Fatime Alkan eşlik etti.ziyaret2

ziyaret3

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?