logo

10 Eylül 2014

NOVATOM, ÇİFTÇİNİN YÜZÜNÜ GÜLDÜRÜYOR

tarım

Novatom Tarım Danışmanı Ümit Türker Akçay ,4 mevsim kaliteli ve sürekli üretim yapabilen
Novatom taze kaba ot sistemlerinin çiftçi için önemli kolaylıklar getirdiğini belirterek, sistemin verimliliği artırdığını, bu durumun doğu çiftçisi açısından büyük önem taşıdığını söyledi.
Akçay şunları kaydetti:
‘’ 7 günde tohumdan taze yeşil ot. Hızlandırılmış kaliteli kaba yem bitkisi üretim sistemleri.
Sürdürülebilir, kârlı, rekabetçi hayvancılık için modern çözümler 4 mevsim ucuz, besleyici, taze yeşil ot 1 kg arpadan 7 günde 7 – 10 kg. taze, yeşil, kaliteli kaba yem üretimi yapmaktadır. Tahıl tohumlarından, hızlandırılmış topraksız tarım teknolojisi ile düşük maliyetli, besin değeri yüksek taze yeşil ot yetiştirmek için geliştirilmiş sürekli ve güvenli yem yetiştirme sistemleridir.
Sistemlerimizde arpa, buğday, fiğ, tiritikale, yulaf v.b. ılık iklim hububatlarının tohumları gerekli iklim şartları sağlanarak hızlandırılmış bir şekilde üretilebilmektedir. İklim koşullarına bağlı olmaksızın yılın 4 mevsim taze yeşil kaba yem yetiştirilmektedir. Hayvancılıkta yüksek verim ve yüksek tasarruf sağlayan % 100 yerli sermaye ve işgücü ile üretilen taze kaba ot sistemleri Kayseri O.S.B bölgesinde 5.bin metrekare alanda üretilmektedir’’
NOVATOM TAZE YEŞİL OT SİSTEMLERİ
Navatom taze ot sistemlerinin ABD, Avustralya ve Kanada İngiltere ve Fransa’dan sonra ülkemizde firma tarafından satışa sunulduğunu anımsatan Akçay, şöyle devam etti:
‘’Sürdürülebilir ve ekolojik hayvancılık için yeni ve önemli bir teknoloji olan NOVATOM Taze Yeşil Ot Sistemleri geniş arazi ve toprak ihtiyacını ortadan kaldırarak bu alanlarda katma değeri yüksek diğer zirai ürünlerin yetiştirilmesi için Türk çiftçisine fırsat yaratmaktadır. Arazide üretime bakarak % 2 oranında su tüketimi mevcuttur.Yetiştirilen yemler hayvanların dengeli beslenmesinde hayati önem taşıyan enzimlerce çok zengin olup, büyük oranda A, E, Biotin, C ve Folikasit vitaminleri içermektedir Dünyada üretilen emsallerinden farklı olarak firmamız ozon jeneratörü kullanmaktadır steril ortamda üretim yapılmasını sağlamaktadır. Kurmuş olduğumuz sistemlerde, tahıl, en güçlü doğal antioksidan ve doğal dezenfektan olan ozonla steril su ile sulanarak taze ot temin edilmektedir. Ozon sayesinde otun besleyici değerleri artmakta, aynı zamanda ortam da dezenfekte edilerek patojen oluşumu indirgenmektedir’’

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+3 = ?

iddaa tahminleri banko tahmin gaziantep escort