logo

17 Haziran 2015

 ÖFKELİ ANNEYE 6 AY HAPİS CEZASI

erzurum adliye
Cem BAKIRCI’NIN ÖZEL HABERİ
Erzurum’da kızının gönül verdiği erkek arkadaşıyla evlenmesine öfkelenen anne H. U. (49), kızı S.U.  (19) ve damadı A.A. (20) SMS ile gönderdiği “O düğünü başına yıkar,sizi öldürürüm” tehdit içerikli mesaj gönderen anne hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı. Anne H.U. kızı ve damadını tehdit etmekten 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
“O DÜĞÜNÜ BAŞINIZA YIKAR, SİZİ ÖLDÜRÜRÜM”
Damat A.A. ve kızı S.U.’nın kullandığı cep telefonuna SMS ile mesaj gönderen öfkeli anne H.U.,”Düğününüzü başınıza yıkar,sizi öldürürüm” tehdit içerikli mesajı üzerine Cumhuriyet Savcılığı’na giderek annesi hakkında şikayetçi oldu. Öfkeli anne H.U. hakkında Erzurum Sulh Ceza Mahkemesi’nde öz kızını tehdit ettiği gerekçesiyle hakkında 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemi ile dava açıldı.
DAMAT’A “YUVANIZI BAŞINIZA YIKACAĞIM”
Damat A.A. ise kayınvalidesinin kendisine de sürekli ,”Sana huzur vermeyeceğim, o düğünü başınıza yıkıp, anneni, babanı öldüreceğim” tehdidinde bulunması üzerine şikayetçi olduğunu belirtti.
“EVLİLİK YAPMAMASI İÇİN KORKUTMAK İSTEDİM”
Sulh Ceza Mahkemesi’nde görülen karar duruşmasında öz kızını tehdit ettiği gerekçesiyle tutuksuz yargılanan anne H.U.,”Bir anne öz kızını öldürür mü ? kızımın aileden habersiz bir şekilde gönül verdiği arkadaşı ile evlenmesine anne olarak üzüldüm. Ben bu evlilikten vazgeçerek eve geri döner düşüncesiyle korkutmak amacıyla telefonuna mesaj çektim, pişmanım.” dedi.
6 AY HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDI
Sulh Ceza Mahkemesi, öfkeli anne H.U. hakkında öz kızı ve damadını tehdit etiği gerekçesiyle 6 ay hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme anne’nin kızının habersiz bir şekilde kaçarak rızası dışında evlilik yapmasına ‘annelik duygusu’ ile üzülerek tehdit içerikli mesajlar çektiği ve annenin pişmanlık duyduğuna kanaat getirerek verilen 6 ay hapis cezasını sabıkasız oluşunu dikkate alarak 5 yıl süreyle hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar vererek erteledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?

301 Moved Permanently

301 Moved Permanently


nginx