logo

ÖĞRENCİLER ALTIN ÖDÜLLÜ SİYER-İ NEBİ YARIŞMASINDA TER DÖKTÜ

 

ödOltu Birlik ve Beraberlik Vakfı tarafından Geleneksel hale gelen ‘Rahmet Peygamberi’ temalı Siyer-i Nebi yarışması yoğun bir katılım ile yapıldı.
Oltu Birlik ve Beraberlik Vakfı tarafından ‘Rahmet Peygamberi’ temasıyla bu yıl 9.’su düzenlenen Siyer-i Nebi ve Hafızlık yarışmasında ilk ve orta dereceli öğrenim gören öğrenciler ter döktü. Sınavda başarılı olan öğrencilere altın ödülü verilecek.
Yarışmaya katılmak için ilçe merkezindeki okulların yanı sıra köylerden de yoğun bir talep olduğu gözlenen yarışmaya 4’üncü sınıftan 12’nci sınıfa kadar toplam 780 öğrenci katıldı.
Siyer-i Nebi Yarışmasına katılımın yoğun olmasının memnuniyetini yaşadıklarını belirten Oltu Birlik ve Beraberlik Vakfı Başkanı Arif Macit, 1991 yılında Prof. Dr. Mustafa Ağırman tarafından kurulan vakfın, o tarihten bugüne aktif olarak sosyal ve kültürel faaliyetlerde bulunduğunu ifade etti.
Macit, “Mütevelli Heyeti Başkanlığı’nı Prof. Dr. Mustafa Ağırman Hocamızın yaptığı Oltu Birlik ve Beraberlik Vakfı’nın 9.’sunu düzenlediği ‘Rahmet Peygamberi’ temalı Siyer-i Nebi ve Hafızlık yarışmaları ilk ve ortaöğrenimden 780 öğrencinin katılımıyla gerçekleştirildi. Ömrünü, Vatanını ve milletini seven dindar bir nesil yetiştirmeye adamış, gençliğimizin Peygamberi anlamasına, Muhammedi bir hayat yaşamasına büyük gayret sarf eden Ağırman Hocamız ilçemizde eğitim ve öğretime verdiği destekle, Ayşe Ana İslam Kültür Merkezi(Kız Kur’an Kursu), Yüksek Öğrenim Apart Öğrenci Evleri, Erkek Kur’an Kursu(Hafızlık İhtisas Merkezi)’nu kazandırmış ve ‘hayalim’ dediği İmam Hatip Kampüsü’nü ise Oltu’ya kazandırmaya çalışmaktadır. Davası vatan ve millet olan, idealist gençlik yetiştirmek için katkıda bulunanlardan Allah razı olsun diyor, sınavda ter döken tüm öğrenci kardeşlerimize başarılar diliyorum” dedi.
Öte yandan, sınav sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte başarılı olan öğrencilerin ödüllendirileceği bir program düzenlenecek.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?

bahis siteleri