logo

22 Nisan 2015

ÖĞRENCİLER HAKİM VE SAVCI OLDULAR

SAVCI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla Pasinler Adliyesinde çocuklar makamlara oturdu.
Erzurum’un Pasinler ilçesinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 95. yıl kutlamaları kapsamında Pasinler İbrahim Hakkı İlkokulu öğrencileri Abdurrahim Gürbulak Cumhuriyet Savcısı Mahmut Cuvoğlu’nun makam koltuğuna geçerken, yine aynı okulun öğrencileri Tülay Sertoğlu ve Zeynep Sila Öztürk, Pasinler Hakimi Pınar Demir Yılmaz’in, Ahmet Talha Çelik ve Dilara Özen ise Hakim Nihal Cuvoğlu’nun makamına oturdular.
Hakimlik ve Savcılık cübbesini giyen öğrenciler daha sonra duruşma salonuna geçerek duygu ve düşüncelerini anlattılar. Cumhuriyet Savcısı Mahmut Cuvoğlu, Hakime Nihal Cuvoğlu ve Hakime Pınar Demir Yılmazer’de “Böyle güzel ve zeki evlatlarımızın gelecekte birer savcı veya hakime olarak görmek bizleri çok memnun edecektir” dedi.
Kutlama kapsamında savcı ve hakimlik makamlarına geçen öğrencilere Cumhuriyet Savcısı Mahmut Cuvoğlu, Pasinler Hakimi Pınar Demir Yılmazer ve Pasinler Hakimi Nihal Cuvoğlu ziyaretlerine gelen öğrencilere günün anlam ve önemine binaen hediyeler verdiler. Daha sonra öğrencilerle Pasinler Adliyesi önünde hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?

bahis siteleri