logo

13 Nisan 2015

ÖĞRENCİLER VE EĞİTİMCİLER ONU ÇOK SEVİYOR

SEVGI

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut, eğitim alanında öğrencilere yönelik program ve projeleriyle eğitimin en büyük destekçisi oldu. Çeşitli okullardan gelen malzeme ihtiyaçlarına cevap veren Ali Korkut, ayrıca tüm köy/mahalle okulunda okuyan öğrencileri sinemayla tanıştırmıştı. 12 Mart İlkokulu ile Şükrü Paşa İlkokulu öğretmen ve öğrencileriyle bir araya gelen Korkut, öğrencilere kek ve oyuncak hediye etti. Okulların eğitim ile ilgili taleplerine de olumlu cevap verdi.
Erzurum Merkez Yakutiye ilçe Belediye Başkanı Ali Korkut, eğitim alanında yaptığı hizmetler, öğrencilere yönelik program ve projeleri ile eğitimin hamisi oldu. İlçe sınırlarında yer alan tüm okullardan çeşitli taleplerle karşılaşan Ali Korkut, öğrencilerin kırtasiye malzemelerini temin eden projeleri, köy ve köy/mahalle okullarında okuyan öğrencileri sinemayla buluşturan uygulamaları, okulların eğitim ile ilgili ihtiyaçlarına verdiği destek ile eğitim – öğretimin hamisi oldu. Son olarak 12 Mart İlkokulunu ziyaret eden Ali Korkut, öğrencilere kek, oyuncak hediye etti, okulun eğitim alınandaki çeşitli taleplerini de üstlendi. Ali Korkut, “Belediyecilik alanında yaptıklarımıza eğitim alanında yaptıklarımızı da ekliyoruz. Eğitim bir ülkenin geleceğidir. Belediye olarak hassas davranmaya çalışıyoruz. Çocuklarımızın eğitim yaparken motive olmaları, özendirilmeleri için özellikle dar gelirli kesimleri hedefleyen işler yapmaya çalışıyoruz. Okullarımızın eğitim alanındaki ihtiyaçlarını da temin etmeye gayret ediyoruz” dedi.
12 Mart İlkokulunu ziyaret eden Ali Korkut, öğrencilere oyuncak ve kek hediye etti. Okul Müdürü Ülkü Aydın ve öğretmenlerle görüşen Korkut, eğitim materyali ve ihtiyaçlar için gelen talepleri de üstlendi. Ardından Şükrü Paşa İlkokulu Müdürü Recai Haluk Ilıcalı, Müdür Yarcımcısı Tahsin Okumuşoğlu, öğretmenler Deniz Apaydın ve Hanime Kök ile birlikte ziyarete gelen 3 ve 4. sınıf öğrencilerini kabul etti. Öğrencilerin sorularını da cevaplayan Korkut, onlara oyuncak hediye etti. 44 öğrencinin sorularını cevaplayan Korkut, öğrencilerin yerel hizmet alanında bilgilenmesinin önemli olduğunu söyledi.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+6 = ?

bahis siteleri