logo

07 Haziran 2017

Olta balıkçılarının yeni gözdesi Pırdanos Gölü

 

pBeğendik (Pırdanos) köyünden işçi emeklisi Haşim Aydın (55) Çanakkale’de çalışırken Olta balıkçılığına ilgi duymaya başladığını belirterek, “Köyüme geldiğimde hem kendi hobimi gerçekleştirmek hem de bölgemizi tanıtmak için bu göle balık attım. Balık yaşayıp yaşamadığını kontrol ettim. Sonra Milli Emlağa giderek Krater gölünü kiraladım. Altında havuzlar yaptım ama yolumuzu yapmadılar yaptıramadık. Sadece Olta balıkçılığı yaptırıyorum. Trabzon’dan gök kulağı Alabalığı getirdim, Norveç somonu getirdim iki balık çeşidi bir arada yaşayabiliyorlar. Erzurum’dan, Erzincan’dan dışardan birçok yerden gelip balık başı 5 TL ücret ödeyerek Oltayla balık avlaya biliyorlar” dedi.

 

Amatör Olta balıkçısı Sadullah Taş ise “Olta balıkçılığını hobi olarak yapmaktayım. Olta balıkçılığı için mükemmel bir yer. Boş vakitlerimde buraya gelerek hobimizi gerçekleçtiriyoruz” dedi.

 

Doğa sever emekli Öğretmen Osman Aslan ise “Birçok defa geldik bu göle bu krater gölündeki balıklar bu çevrede çok az bulunan kırmızı benekli alabalık var ama buraya gelecek bir yol yok köyde araçları bırakıp yaya olarak yürümek zorunda kalıyoruz. Yolu olmadığı için birçok insan gelemiyor, eğer iyi bir yol yapılırsa Olta balıkçılığı burada gelişe bilir turizme de açılabilir” dedi.

 

Pırdanos Gölü görsel güzelliği ile görenleri büyülüyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?

www.backlinktr.biz | 523: Origin is unreachable

Error 523 Ray ID: 5356bcbf986acbb8 • 2019-11-14 05:55:37 UTC

Origin is unreachable

You

Browser

Working
Vienna

Cloudflare

Working
www.backlinktr.biz

Host

Error

What happened?

The origin web server is not reachable.

What can I do?

If you're a visitor of this website:

Please try again in a few minutes.

If you're the owner of this website:

Check your DNS Settings. A 523 error means that Cloudflare could not reach your host web server. The most common cause is that your DNS settings are incorrect. Please contact your hosting provider to confirm your origin IP and then make sure the correct IP is listed for your A record in your Cloudflare DNS Settings page. Additional troubleshooting information here.