logo

19 Nisan 2015

OLTU BÖLGE TRAFİK AMİRLİĞİNDEN GÜVENLİ TRAKTÖR KULLANIM EĞİTİMİ

OLTU

Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği sorumluluk bölgesi olan Göle yolu ve Narman yolu üzerinde baharın gelmesi ile birlikte trafiğe çıkan traktör sayısının artmasıyla çiftçileri ve traktör sürücülerini traktör kazalarına karşı uyardı.
Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği personeli özellikle çiftçilerin yoğun olarak oturdukları kahvehaneleri tek tek dolaşarak çiftçilere broşürler dağıtıp eğitim ve bilinçlenmeleri konusuna ağırlık veriyor.
Traktör kullanan çiftçi sürücülere römorklarının arka kısımlarında mutlaka iki tane reflektör takılı olması gerektiğini anlatan Bölge Trafik Amirliği personeli, gece ve gündüz traktör kullanımlarında sarı tepe lambalarını mutlaka yakmaları gerektiği konusunda uyarılarda bulundular.
Özellikle römorklarda stop lambası ya da reflektör olmamasının dengesiz ve aşırı yükleme ile römorkta insan taşınmasının trafikte tehlike oluşturduğuna dikkat çeken Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği personeli, tarımda kullanılan ve en önemli makine konumunda bulunan çiftçinin neredeyse hemen her şeyi olan traktör sayısının 2014 yılı sonu verilerine göre Erzurum’da 16 bin olduğunu ifade ettiler.
Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği personeli, amaçlarının çiftçilerin kazalara yol açmadan traktörlerini sürmesi olduğunu kaydederek, reflektörsüz ve ışık donanımı eksik traktörün karayolunda seyreden diğer sürücüler için ölümcül kazalara neden olduğunu aktardılar.
Oltu Bölge Trafik Denetleme İstasyon Amirliği olarak Trafik Haftası etkinliklerine yöredeki çiftçileri de dâhil ettiklerini belirten personel “Tüm sürücülerin kurallara riayet etmelerini istiyoruz. Traktörlerin ulaşım aracı olarak değil de tarımda yük taşıma aracı olarak kullanılmasının kazalarda can kaybını önleyeceğine inanıyoruz” dediler.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?

bahis siteleri